TRNAVSKÉ ORGANOVÉ DNI 2021

Júlové a augustové nedeľné večery budú v Trnave patriť organovým koncertom. Už túto nedeľu 18. júla odštartuje 26. ročník medzinárodného festivalu Trnavské organové dni 2021.
Otvárací koncert sa začne o 20:00 hod. a na organe zahrá renomovaný nemecký organista Christian-Markus Raiser. Skladby zaznejú prostredníctvom hry na historických organoch v priestoroch trnavskej Baziliky sv. Mikuláša, kde ten najstarší zachovaný organ pochádza z roku 1783.
Nasledujúce nedele sa predstavia organisti zo Španielska, Talianska či Poľska. Slovenskú organovú hudbu budú zastupovať interpreti ako sopranistka Jana Pastorková a organista Mário Sedlár či renomovaný barokový huslista Miloš Valent v sprievode trnavského organistu Stanislava Šurina.
„Záverečný koncert Trnavských organových dní, ktorý sa uskutoční 29. augusta, bude patriť vystúpeniu Cirkevno-hudobného spolku pri Bazilike sv. Mikuláša spolu s organistom Paolom Bougeatom z Talianska. Aj tento rok sa na festivale predstaví špička hudobnej organovej scény, za čo sme v súčasnej situácii veľmi vďační,\" hovorí organizátor festivalu Stanislav Šurin.
Predaj vstupeniek sa uskutoční vždy na mieste 30 minút pred koncertom. Cena vstupného je 6€/na osobu, dôchodcovia a študenti 3€, ZŤP 1€.
Hlavným organizátorom festivalu je Bachova spoločnosť na Slovensku, spoluorganizátormi mesto Trnava, Farský úrad sv. Mikuláša Trnava-mesto, oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism a Štátny archív v Trnave. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a finančne tiež mesto Trnava a Ministerstvo dopravy a regionálneho rozvoja.
Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum
Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.
Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

TRNAVSKÉ ORGANOVÉ DNI 2021