DENNÍK RELAX - Začnite deň s úsmevom. Tieto maličkosti vám zlepšia ráno

Začnite deň s úsmevom. Tieto maličkosti vám zlepšia ráno

Väčšina z nás miluje víkendové rána, pretože nemusíme skoro vstávať a ani sa nikam ponáhľať. Avšak aj rána cez týždeň si môžete spríjemniť. Mnohokrát na to stačia drobnosti.

Tipy, ako mať krajšie ráno

  • Aspoň počas teplých mesiacov si nechajte žalúzie mierne odostreté

Vďaka tomuto triku sa zobudíte prirodzenejšie, ako keď spíte v úplne tmavej miestnosti a zo snov vás prebudí zvuk budíka. Slnečné svetlo totiž vyšle mozgu signál, aby pribrzdil v produkcii melatonínu (spánkového hormónu) a, naopak, začal produkovať hormóny, ktoré vás naštartujú do nového dňa. Ak už ste odkázaní na budík, nastavte si ho o 15 minút skôr, aby ste nemuseli vstať hneď.

  • Ďakujte

Ešte ráno v posteli poďakuje v myšlienkach, alebo nahlas za všetko, čo máte. Robte to z úprimného srdca a nevynechajte ani maličkosti.

  • Usmejte sa na seba v zrkadle

Áno, myslíme to úplne vážne. Zadívajte sa do zrkadla a venujte si úsmev. Nezabudnite si povedať niečo pekné, napríklad, že vám to pristane, a že sa máte radi.

  • Dajte si strečing ešte v posteli

Základný strečing si môžete pokojne dopriať už v posteli. Vďaka jednoduchým cvikom si príjemne natiahnete svalstvo a podporíte krvný obeh. Vylúčené nie je ani to, že strečing spustí produkciu hormónov šťastia, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári.

  • Vypite 2 poháre vody a potom raňajkujte

Po noci telu chýbajú tekutiny, tak mu ich doprajte na lačný žalúdok  – výborne tým naštartujete fungovanie látkovej premeny. Potom môžete pristúpiť k raňajkám. Usilujte sa, aby boli zdravé a chutné. Ak milujete kávu, doprajte si ju k raňajkám, nikdy nie nalačno.

  • Dohodnite si s ostatnými členmi rodiny „ranný pobyt“ v kúpeľni

Nie je nič horšie ako obsadená kúpeľňa v ranných hodinách. Preto si s ostatnými členmi stanovte vopred harmonogram, kto ju bude kedy využívať. Vyhnete sa zbytočnému stresu. Ak ráno trávite viac času aj na toalete, platí rovnaké pravidlo.

  • Vyhnite sa riešeniu problémov

Ráno by sa malo niesť v duchu pohody, a preto sa vyhnite riešeniu zásadných problémov. Na to treba pokoj. Ranný zhon vám v tomto smere ani trošku nepomôže. 
Obdarte bozkom a prianím pekného dňa každého člena rodiny
Bozk vyvoláva v človeku pozitívne emócie a je zadarmo. Venujte ho svojmu partnerovi i deťom. Nezabudnite ani na úsmev a milé slovo pre ľudí, ktorých stretnete napríklad cestou do práce.

-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/bud%C3%ADk-hodiny-%C4%8Das-min%C3%BAta-hod%C3%ADn-590383/