DENNÍK RELAX - Začnite deň s úsmevom. Tieto maličkosti vám zlepšia ráno //

Začnite deň s úsmevom. Tieto maličkosti vám zlepšia ráno

Väčšina z nás miluje víkendové rána, pretože nemusíme skoro vstávať a ani sa nikam ponáhľať. Avšak aj rána cez týždeň si môžete spríjemniť. Mnohokrát na to stačia drobnosti.

Tipy, ako mať krajšie ráno

  • Aspoň počas teplých mesiacov si nechajte žalúzie mierne odostreté

Vďaka tomuto triku sa zobudíte prirodzenejšie, ako keď spíte v úplne tmavej miestnosti a zo snov vás prebudí zvuk budíka. Slnečné svetlo totiž vyšle mozgu signál, aby pribrzdil v produkcii melatonínu (spánkového hormónu) a, naopak, začal produkovať hormóny, ktoré vás naštartujú do nového dňa. Ak už ste odkázaní na budík, nastavte si ho o 15 minút skôr, aby ste nemuseli vstať hneď.

  • Ďakujte

Ešte ráno v posteli poďakuje v myšlienkach, alebo nahlas za všetko, čo máte. Robte to z úprimného srdca a nevynechajte ani maličkosti.

  • Usmejte sa na seba v zrkadle

Áno, myslíme to úplne vážne. Zadívajte sa do zrkadla a venujte si úsmev. Nezabudnite si povedať niečo pekné, napríklad, že vám to pristane, a že sa máte radi.

  • Dajte si strečing ešte v posteli

Základný strečing si môžete pokojne dopriať už v posteli. Vďaka jednoduchým cvikom si príjemne natiahnete svalstvo a podporíte krvný obeh. Vylúčené nie je ani to, že strečing spustí produkciu hormónov šťastia, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári.

  • Vypite 2 poháre vody a potom raňajkujte

Po noci telu chýbajú tekutiny, tak mu ich doprajte na lačný žalúdok  – výborne tým naštartujete fungovanie látkovej premeny. Potom môžete pristúpiť k raňajkám. Usilujte sa, aby boli zdravé a chutné. Ak milujete kávu, doprajte si ju k raňajkám, nikdy nie nalačno.

  • Dohodnite si s ostatnými členmi rodiny „ranný pobyt“ v kúpeľni

Nie je nič horšie ako obsadená kúpeľňa v ranných hodinách. Preto si s ostatnými členmi stanovte vopred harmonogram, kto ju bude kedy využívať. Vyhnete sa zbytočnému stresu. Ak ráno trávite viac času aj na toalete, platí rovnaké pravidlo.

  • Vyhnite sa riešeniu problémov

Ráno by sa malo niesť v duchu pohody, a preto sa vyhnite riešeniu zásadných problémov. Na to treba pokoj. Ranný zhon vám v tomto smere ani trošku nepomôže. 
Obdarte bozkom a prianím pekného dňa každého člena rodiny
Bozk vyvoláva v človeku pozitívne emócie a je zadarmo. Venujte ho svojmu partnerovi i deťom. Nezabudnite ani na úsmev a milé slovo pre ľudí, ktorých stretnete napríklad cestou do práce.

-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/bud%C3%ADk-hodiny-%C4%8Das-min%C3%BAta-hod%C3%ADn-590383/Články z rubriky: Zdravá výživa & Zdravie

Skontrolujte si zrak  počas Bielej pastelky

Skontrolujte si zrak počas Bielej pastelky

Medzi najčastejšie očné ochorenia Slovákov patrí glaukóm, ľudovo nazývaný zelený ..

Mrazené ovocie môže byť zdravšie ako čerstvé

Mrazené ovocie môže byť zdravšie ako čerstvé

Aké účinky má mrazom sušené ovocie na ľudský organizmus? ..

Naspäť v práci: ako si spríjemniť svoje prvé dni

Naspäť v práci: ako si spríjemniť svoje prvé dni

Ponúkame vám pár tipov, ako na to. ..

Chyby, ktoré robíme pri cvičení

Chyby, ktoré robíme pri cvičení

Precvičujete brušné svaly každý deň? Robíte chybu, pretože svaly sa ..