DENNÍK RELAX - Starajte sa o svoje nôžky, odvďačia sa vám //

Starajte sa o svoje nôžky, odvďačia sa vám

Začať môžete týmito kúpeľmi a pílingami špeciálne určenými na nohy, ktoré ich zbavia odumretých kožných buniek a  vyživia. Ich plusom je aj to, že na ich prípravu nepotrebujete nič špeciálne – väčšinu ingrediencií nájdete bežne doma.

  • Skúste silu čajovníkového oleja a mäty

Suché päty majú len kúsok od toho, aby začali praskať. Nevzhľadných prasklín sa potom zbavuje ťažšie, a preto zakročte čím skôr. Na prípravu pílingu budete potrebovať hrsť morskej soli, dva lyžice olivového oleja a niekoľko kvapiek čajovníkového oleja a mäty piepornej. Túto zmes aplikujte krúživými pohybmi na vlhké nohy, nechajte chvíľu pôsobiť a potom zmyte.

  • Ani sóda a soľ nie sú na zahodenie

Ak máte doma himalájsku soľ, použite ju namiesto bežnej soli, pretože soľ z Himalájí má výborné hydratačné vlastnosti. Kúpeľ na nohy si pripravíte tak, že do lavóra dáte teplú vodu a rovnaký diel sódy bikarbóny i soli. Nohy namáčajte 15 minút, potom ich dôkladne osušte a natrite ľubovoľným hydratačným prostriedkom.

  • Počíta sa aj trstinový cukor s olivovým olejom

V prípade, že vaše nohy sú posiate prasklinami, skúste túto kombináciu. Zmiešajte trstinový cukor s panenským olivovým olejom tak, aby ste získali zmes, ktorá sa bude na nohy ľahko nanášať. Píling potom môžete použiť nielen na chodidlá, ale aj na suché miesta v oblasti lakťov alebo kolien.

  • Gáfrový olej

Gáfrový olej zrejme bežne doma nemáte, ale ak vás často trápia problémy s kĺbmi či chrbticou, určite si ho zaobstarajte. Potom ho môžete použiť aj na regeneračný kúpeľ na nohy. Do teplej vody dajte malé množstvo gáfrového oleja, med a himalájsku soľ. Nohy nechajte namočené 20 minút a po usušení ich dôkladne natrite hydratačným prostriedkom.

  • Kokosový olej a soľ

Kokosový olej má antibakteriálne a hydratačné vlastnosti najmä vďaka zastúpeným tukom so stredne dlhým reťazcom. Z tohto dôvodu je tým pravým aj pre vaše nôžky. Ak máte pocit, že sú suché a popraskané, zmiešajte kokosový olej, himalájsku soľ a obľúbený esenciálny olej. Túto zmes naneste krúživými pohybmi na nohy, nechajte 20 minút pôsobiť a opláchnite.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/ro%C4%8Dn%C3%ADk-papu%C4%8De-elegancia-nohy-635265/Články z rubriky: Zdravá výživa & Zdravie

Repkový olej vo výžive športovcov. Preto patrí do kuchyne aktívnych ľudí

Repkový olej vo výžive športovcov. Preto patrí do kuchyne aktívnych ľudí

Aj pri náročnom športovaní by sme mali pamätať na repkový ..

Nedostatok jódu je pre organizmus nebezpečný

Nedostatok jódu je pre organizmus nebezpečný

Dúšok Vincentky denne dodá telu všetok potrebný jód ..

Jednotka medzi obilninami amarant: V čom je taký jedinečný?

Jednotka medzi obilninami amarant: V čom je taký jedinečný?

U nás je amarant známy ako láskavec, čo je juhoamerická ..

Ako bojovať s oxidatívnym stresom?

Ako bojovať s oxidatívnym stresom?

Čím pestrejšiu škálu antioxidantov budeme prijímať prostredníctvom potravín, tým ..