DENNÍK RELAX - Starajte sa o svoje nôžky, odvďačia sa vám //

Starajte sa o svoje nôžky, odvďačia sa vám

Začať môžete týmito kúpeľmi a pílingami špeciálne určenými na nohy, ktoré ich zbavia odumretých kožných buniek a  vyživia. Ich plusom je aj to, že na ich prípravu nepotrebujete nič špeciálne – väčšinu ingrediencií nájdete bežne doma.

  • Skúste silu čajovníkového oleja a mäty

Suché päty majú len kúsok od toho, aby začali praskať. Nevzhľadných prasklín sa potom zbavuje ťažšie, a preto zakročte čím skôr. Na prípravu pílingu budete potrebovať hrsť morskej soli, dva lyžice olivového oleja a niekoľko kvapiek čajovníkového oleja a mäty piepornej. Túto zmes aplikujte krúživými pohybmi na vlhké nohy, nechajte chvíľu pôsobiť a potom zmyte.

  • Ani sóda a soľ nie sú na zahodenie

Ak máte doma himalájsku soľ, použite ju namiesto bežnej soli, pretože soľ z Himalájí má výborné hydratačné vlastnosti. Kúpeľ na nohy si pripravíte tak, že do lavóra dáte teplú vodu a rovnaký diel sódy bikarbóny i soli. Nohy namáčajte 15 minút, potom ich dôkladne osušte a natrite ľubovoľným hydratačným prostriedkom.

  • Počíta sa aj trstinový cukor s olivovým olejom

V prípade, že vaše nohy sú posiate prasklinami, skúste túto kombináciu. Zmiešajte trstinový cukor s panenským olivovým olejom tak, aby ste získali zmes, ktorá sa bude na nohy ľahko nanášať. Píling potom môžete použiť nielen na chodidlá, ale aj na suché miesta v oblasti lakťov alebo kolien.

  • Gáfrový olej

Gáfrový olej zrejme bežne doma nemáte, ale ak vás často trápia problémy s kĺbmi či chrbticou, určite si ho zaobstarajte. Potom ho môžete použiť aj na regeneračný kúpeľ na nohy. Do teplej vody dajte malé množstvo gáfrového oleja, med a himalájsku soľ. Nohy nechajte namočené 20 minút a po usušení ich dôkladne natrite hydratačným prostriedkom.

  • Kokosový olej a soľ

Kokosový olej má antibakteriálne a hydratačné vlastnosti najmä vďaka zastúpeným tukom so stredne dlhým reťazcom. Z tohto dôvodu je tým pravým aj pre vaše nôžky. Ak máte pocit, že sú suché a popraskané, zmiešajte kokosový olej, himalájsku soľ a obľúbený esenciálny olej. Túto zmes naneste krúživými pohybmi na nohy, nechajte 20 minút pôsobiť a opláchnite.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/ro%C4%8Dn%C3%ADk-papu%C4%8De-elegancia-nohy-635265/Články z rubriky: Zdravá výživa & Zdravie

Pracujete z domu? Takto budete efektívnejší!

Pracujete z domu? Takto budete efektívnejší!

Je veľmi dôležité, aby vám nesplýval pracovný a osobný život. ..

Tieto jedlá na raňajky nejedzte

Tieto jedlá na raňajky nejedzte

Mnohé cereálne tyčinky sú plné zbytočných kalórií, pridaného cukru, trans-mastný ..

7 pomocníkov, ktorí zničia vši

7 pomocníkov, ktorí zničia vši

Večer pred spaním naneste olivový olej na vlasovú pokožku a ..

Foto: Hygienici upozorňujú na nebezpečné sérum na rast rias

Foto: Hygienici upozorňujú na nebezpečné sérum na rast rias

Ide o poľské sérum na rast rias s názvom Eyelash ..