DENNÍK RELAX - Smoothies, ktoré vás počas leta osviežia

Smoothies, ktoré vás počas leta osviežia

Nič vás v lete neosvieži viac ako ovocie a zelenina. Ak ich vhodne skombinujete, tak sa môžete tešiť na skvelé účinky na vaše zdravie. Smoothie sú výborným spôsobom, ako dostať do tela vitamíny a okrem toho vás na dlhší čas zasýtia a dobijú vás energiou.

Ideálne je dať si takúto vitamínovú bombu hneď ráno na raňajky. Tri recepty, ktoré pripravil Tomáš Somody, junior sous-chef hotela Sheraton Bratislava, vás zaručene nabijú energiou a nakopnú do nového dňa.

Schudnite pomocou smoothie
Chystáte sa na dovolenku a chcete v plavkách vyzerať tip top? Vyskúšajte na raňajky smoothie z ananásu, kiwi, nektárinky a pomaranču. Citrusy sú nielen bohaté na vitamín C, ale sú to aj vysoko účinné spaľovače tukov. Zdravý nápoj nabitý vitamínmi vám teda môže pomôcť schudnúť, ale zároveň vás osvieži.

Ingrediencie: Na prípravu budete potrebovať ¼ ošúpaného ananásu, 2 nektárinky bez kôstky, 2 ošúpané kiwi, 1 ošúpaný pomaranč a zopár lístkov čerstvej mäty. Všetko spolu zmixujte a môžete podávať.

Dobite si energiu so smoothie Energy boost
Počas horúcich dní sa cítime často úplne bez energie. Nakopnúť vás môže smoothie z maslovej tekvice, očistenej mrkvy a ľanových semiačok. Doplňte banán, ktorý má veľmi pozitívny vplyv na telo. Nielenže je zdrojom vitamínov, ale tiež vás nabije energiou a zlepší vám náladu.

Ingrediencie: Na prípravu tohto smoothie budete potrebovať 200 g očistenej maslovej tekvice, 100 g očistenej mrkvy, 1 banán a za hrsť ľanových semiačok. Prísady rozmixujte a v prípade potreby zrieďte trochou vody.

Smoothie na podporu imunity
Priznajme si, klimatizácia v práci či v lietadle len málokomu prospieva. Hlavne, keď sú vonku horúčavy. Preto by ste mali myslieť na svoju imunitu i počas leta a pravidelne ju posilňovať. K tomu vám môže pomôcť zdravý smoothie nápoj, v ktorom je avokádo, zopár listov rímskeho šalátu, jablko a špenát.

Ingrediencie: Do mixéra dajte 1 avokádo, 2 hrste mladého špenátu, zopár listov rímskeho šalátu a 1 jablko bez jadra. Všetky prísady dobre premiešajte a na záver môžete smoothie ozdobiť podľa vášho vkusu.

V hoteli Sheraton si môžete dopriať bohatosť a pestrosť širokého menu raňajok, kde nájdete slané, ale aj sladké dobroty. Ak ste milovníkom pravých anglických raňajok s opečenou slaninkou, vajíčkami a typickou fazuľkou, nájdete ich práve tu. Tí, čo majú ráno chuť na sladké si môžu dopriať wafle s ovocím, palacinky alebo doplniť energiu čučoriedkovou ovsenou kašou. Najlepšie raňajky na Dunaji sú v hoteli Sheraton a môžu sa pre vás stať tým najlepším štartom do nového dňa.