DENNÍK RELAX - Hľadáte osvieženie v sparných letných dňoch? Pripravte si miešané drinky podľa barmanov z Aqualand Moravia

Hľadáte osvieženie v sparných letných dňoch? Pripravte si miešané drinky podľa barmanov z Aqualand Moravia

K horúcim letným dňom neodmysliteľne patria osviežujúce kokteily a miešané drinky. V AQUALAND Moravia môžete vďaka unikátnym vodným barom spojiť kúpanie s popíjaním lahodných kokteilov. V ponuke nájdete obľúbené Mojito, Cubalibre aj menej tradičné pitie, napríklad GinDream alebo Transecco. Inšpirujte sa receptami barmanov z Aqualand Moravia a pripravte si zaujímavé drinky aj doma. Pochutnať si môžete na klasických i menej známych nápojoch, ale aj ich nealkoholických a zdravších variantoch.
 

Transecco

Tento koktail je ideálnym spoločníkom letných horúcich dní. „Transecco je našou špecialitou. Kombinuje jemnú chuť talianskeho vína, ktoré si v tuzemsku získava stále väčšiu obľubu a sladkého džúsu. Vôňa manga v kombinácii so šumivými perličkami vína navodí pocit, ako by ste práve ležali pod slnečníkom na piesočnatej pláži v Taliansku," komentuje Tomáš Vychodil manažér gastro prevádzky v Aqualand Moravia. Na prípravu Transecca potrebujeme:


Prosecco - talianske šumivé víno (1 dcl)
Mangový džús (1 dcl)
Ľad (kocky)
Limetku alebo mango na dekoráciu

Postup: Niekoľko ľadových kociek, mangový džús a šumivé víno premiešame v šejkri a nalejeme do pohára, servírujeme ihneď, aby sa ľad neroztopil. Ako dekoráciu umiestnime na okraj pohára limetku alebo plátok manga.


TIP: Pekný efekt vytvoríme, keď okraj pohára potrieme limetkovou šťavou a namočíme v bielom kryštálovom cukre.

Mojito trikrát inak

Mojito je tradičný a celosvetovo obľúbený kubánsky kokteil, údajne bol tiež obľúbeným pitím spisovateľa Ernesta Hemingwaya. Jeho základom je čerstvá mäta, ktorá u nás rastie skoro na každej záhradke. K výrobe pravého kubánskeho Mojita budeme potrebovať:

biely rum (4cl)
limetku (pol limetky na pohár)
mätu (niekoľko vetvičiek s lístkami)
neochutenú minerálku
trstinový cukor (2 lyžičky na pohár)
ľad (kocky alebo drvený)

Postup: Do vysokého pohára dáme hnedý cukor, nakrájanú limetku a obe suroviny ľahko pomačkáme, aby limetka pustila šťavu. Pridáme mätu, ľad (ideálne je drvený), zalejeme rumom a dolejeme minerálkou. Ozdobíme lístkami mäty a kolieskom citróna. Podávame s hrubšou slamkou.

Určite k výrobe Mojita nepoužívajte iný ako biely rum, nechutilo by vám. Naopak, výborné netradičné varianty sú napríklad malinové Mojito (limetku a trstinový cukor doplníme malinami), skvelá je tiež kombinácia mäty s

melónom alebo takzvané TwistedMojito, ktoré sa skladá z limetky, mäty, cukru a ľadovej drte ako u klasickej verzie, ale namiesto rumu sa používa vanilková vodka a trocha jablkového džúsu.


TIP: Malinové alebo melónové Mojito možno pripraviť aj vo forme osviežujúcej domácej limonády bez alkoholu, či vo forme ľadovej drte pre deti, stačí vynechať rum a pridať väčšie množstvo daného ovocia a ľadovej drte.


Gin Dream

Pokiaľ Vás už nudia kombinácia gin & tonic, a máte radi sladšie drinky, bude sa Vám drink s príhodným názvom Gin Dream pozdávať. Na jeho prípravu potrebujeme:

Gin (4cl)
Mangový džús a marhuľový džús (v pomere 1: 1)
Mango / iné ovocie na dozdobenie

Postup: Do pohára dáme gin, ktorý zalejeme vychladeným mangovým džúsom, chvíľu počkáme a potom sa pokúsime opatrne doliať podiel džúsu marhuľového tak, aby sa vrstvy nezmiešali a kokteil zostal dvojfarebný. Dozdobiť ho môžeme klasicky napríklad plátkom manga na okraji pohára a slamkou, alebo ovocným \"špízom\" položeným na pohár.

Špíz jednoducho vytvoríme napichnutím rôznych druhov ovocia na špáradlo, najlepšie vyzerá kombinácia na kocky nakrájaného ovocia s hroznovými guličkami.


TIP: Podľa chuti možno použiť v podstate akúkoľvek kombináciu obľúbených džúsov, ideálne je, keď sa farby džúsov líšia a tvoria dvojfarebný efekt v pohári. Tento drink vyzerá veľmi pekne v pohári na Margaritu či inom pohári so stopkou.

Zdravá PinaColada

Kto by nepoznal obľúbenú a rokmi osvedčenú kombináciu ananásu a kokosu, ktorá k nám doputovala z karibských pláží. Dať si obľúbený karibský drink ale môžete aj bez výčitiek a bez alkoholu, na prípravu zdravej verzie pinacolady budete potrebovať:

1 plechovku kokosového mlieka (plnotučného)
350-500 gramov ananásu (nezabudnite si kúsok odložiť na dozdobenie pohárov)
veľkú hrsť ľadu
kokos na posypanie

Postup:
Všetky suroviny okrem kokosu na posypanie rozmixujeme v mixéri do jemnej konzistencie smoothie (asi pol minúty), servírujeme ihneď po vymixování, posypeme strúhaným kokosom a ozdobíme kúskom ananásu.


O Aqualande Moravia

Aqualand Moravia je najmodernejším a najväčším aquaparkom v Českej republike. Deti i dospelí sa môžu vyblázniť na 20 vnútorných a vonkajších tobogánoch a šmykľavkách s celkovou dĺžkou viac ako 1,7 km. Vonkajšie vodné atrakcie Abyss a Boomerang určené až pre 3-miestne rafty si môžu v letných mesiacoch návštevníci vyskúšať v rámci Českej republiky iba v Aqualande. K dispozícii sú, okrem iných, aj obľúbené celoročne otvorené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River alebo YellowCrash. Deťom sú určené detské bazény a šmýkačky, užijú si tiež v bazéne s atrakciami, kde majú k dispozícii skákadlá, šplhacie siete nad vodou, bublinkovače alebo chrliče. Aqualand ponúka celkom 12 bazénov s vodnou plochou 3000 m2, niektoré s využitím vody z miestneho termálneho vrtu, rozsiahlou wellness zónu ForumRomanum, slnečné a rímske kúpele, Imperium Restaurant a Coffeeland.