DENNÍK RELAX - Hľadáte osvieženie v sparných letných dňoch? Pripravte si miešané drinky podľa barmanov z Aqualand Moravia //

Hľadáte osvieženie v sparných letných dňoch? Pripravte si miešané drinky podľa barmanov z Aqualand Moravia

K horúcim letným dňom neodmysliteľne patria osviežujúce kokteily a miešané drinky. V AQUALAND Moravia môžete vďaka unikátnym vodným barom spojiť kúpanie s popíjaním lahodných kokteilov. V ponuke nájdete obľúbené Mojito, Cubalibre aj menej tradičné pitie, napríklad GinDream alebo Transecco. Inšpirujte sa receptami barmanov z Aqualand Moravia a pripravte si zaujímavé drinky aj doma. Pochutnať si môžete na klasických i menej známych nápojoch, ale aj ich nealkoholických a zdravších variantoch.
 

Transecco

Tento koktail je ideálnym spoločníkom letných horúcich dní. „Transecco je našou špecialitou. Kombinuje jemnú chuť talianskeho vína, ktoré si v tuzemsku získava stále väčšiu obľubu a sladkého džúsu. Vôňa manga v kombinácii so šumivými perličkami vína navodí pocit, ako by ste práve ležali pod slnečníkom na piesočnatej pláži v Taliansku," komentuje Tomáš Vychodil manažér gastro prevádzky v Aqualand Moravia. Na prípravu Transecca potrebujeme:


Prosecco - talianske šumivé víno (1 dcl)
Mangový džús (1 dcl)
Ľad (kocky)
Limetku alebo mango na dekoráciu

Postup: Niekoľko ľadových kociek, mangový džús a šumivé víno premiešame v šejkri a nalejeme do pohára, servírujeme ihneď, aby sa ľad neroztopil. Ako dekoráciu umiestnime na okraj pohára limetku alebo plátok manga.


TIP: Pekný efekt vytvoríme, keď okraj pohára potrieme limetkovou šťavou a namočíme v bielom kryštálovom cukre.

Mojito trikrát inak

Mojito je tradičný a celosvetovo obľúbený kubánsky kokteil, údajne bol tiež obľúbeným pitím spisovateľa Ernesta Hemingwaya. Jeho základom je čerstvá mäta, ktorá u nás rastie skoro na každej záhradke. K výrobe pravého kubánskeho Mojita budeme potrebovať:

biely rum (4cl)
limetku (pol limetky na pohár)
mätu (niekoľko vetvičiek s lístkami)
neochutenú minerálku
trstinový cukor (2 lyžičky na pohár)
ľad (kocky alebo drvený)

Postup: Do vysokého pohára dáme hnedý cukor, nakrájanú limetku a obe suroviny ľahko pomačkáme, aby limetka pustila šťavu. Pridáme mätu, ľad (ideálne je drvený), zalejeme rumom a dolejeme minerálkou. Ozdobíme lístkami mäty a kolieskom citróna. Podávame s hrubšou slamkou.

Určite k výrobe Mojita nepoužívajte iný ako biely rum, nechutilo by vám. Naopak, výborné netradičné varianty sú napríklad malinové Mojito (limetku a trstinový cukor doplníme malinami), skvelá je tiež kombinácia mäty s

melónom alebo takzvané TwistedMojito, ktoré sa skladá z limetky, mäty, cukru a ľadovej drte ako u klasickej verzie, ale namiesto rumu sa používa vanilková vodka a trocha jablkového džúsu.


TIP: Malinové alebo melónové Mojito možno pripraviť aj vo forme osviežujúcej domácej limonády bez alkoholu, či vo forme ľadovej drte pre deti, stačí vynechať rum a pridať väčšie množstvo daného ovocia a ľadovej drte.


Gin Dream

Pokiaľ Vás už nudia kombinácia gin & tonic, a máte radi sladšie drinky, bude sa Vám drink s príhodným názvom Gin Dream pozdávať. Na jeho prípravu potrebujeme:

Gin (4cl)
Mangový džús a marhuľový džús (v pomere 1: 1)
Mango / iné ovocie na dozdobenie

Postup: Do pohára dáme gin, ktorý zalejeme vychladeným mangovým džúsom, chvíľu počkáme a potom sa pokúsime opatrne doliať podiel džúsu marhuľového tak, aby sa vrstvy nezmiešali a kokteil zostal dvojfarebný. Dozdobiť ho môžeme klasicky napríklad plátkom manga na okraji pohára a slamkou, alebo ovocným \"špízom\" položeným na pohár.

Špíz jednoducho vytvoríme napichnutím rôznych druhov ovocia na špáradlo, najlepšie vyzerá kombinácia na kocky nakrájaného ovocia s hroznovými guličkami.


TIP: Podľa chuti možno použiť v podstate akúkoľvek kombináciu obľúbených džúsov, ideálne je, keď sa farby džúsov líšia a tvoria dvojfarebný efekt v pohári. Tento drink vyzerá veľmi pekne v pohári na Margaritu či inom pohári so stopkou.

Zdravá PinaColada

Kto by nepoznal obľúbenú a rokmi osvedčenú kombináciu ananásu a kokosu, ktorá k nám doputovala z karibských pláží. Dať si obľúbený karibský drink ale môžete aj bez výčitiek a bez alkoholu, na prípravu zdravej verzie pinacolady budete potrebovať:

1 plechovku kokosového mlieka (plnotučného)
350-500 gramov ananásu (nezabudnite si kúsok odložiť na dozdobenie pohárov)
veľkú hrsť ľadu
kokos na posypanie

Postup:
Všetky suroviny okrem kokosu na posypanie rozmixujeme v mixéri do jemnej konzistencie smoothie (asi pol minúty), servírujeme ihneď po vymixování, posypeme strúhaným kokosom a ozdobíme kúskom ananásu.


O Aqualande Moravia

Aqualand Moravia je najmodernejším a najväčším aquaparkom v Českej republike. Deti i dospelí sa môžu vyblázniť na 20 vnútorných a vonkajších tobogánoch a šmykľavkách s celkovou dĺžkou viac ako 1,7 km. Vonkajšie vodné atrakcie Abyss a Boomerang určené až pre 3-miestne rafty si môžu v letných mesiacoch návštevníci vyskúšať v rámci Českej republiky iba v Aqualande. K dispozícii sú, okrem iných, aj obľúbené celoročne otvorené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River alebo YellowCrash. Deťom sú určené detské bazény a šmýkačky, užijú si tiež v bazéne s atrakciami, kde majú k dispozícii skákadlá, šplhacie siete nad vodou, bublinkovače alebo chrliče. Aqualand ponúka celkom 12 bazénov s vodnou plochou 3000 m2, niektoré s využitím vody z miestneho termálneho vrtu, rozsiahlou wellness zónu ForumRomanum, slnečné a rímske kúpele, Imperium Restaurant a Coffeeland.
 Články z rubriky: Zdravá výživa & Zdravie

#Miluj svoje kosti – chráň svoju budúcnosť

#Miluj svoje kosti – chráň svoju budúcnosť

Rozvoj osteoporózy sa dá do určitej miery ovplyvniť prevenciou, správnou ..

Zima je čas radovánok, no s alkoholom zodpovedne!

Zima je čas radovánok, no s alkoholom zodpovedne!

Odborníci upozorňujú, že umiernená konzumácia alkoholu môže byť zdraviu prospešn ..

Jesenná únava. Ako s ňou bojovať?

Jesenná únava. Ako s ňou bojovať?

Jesennú únavu zaženiete pravidelným športovaním, resp. pravidelnými prechádzkami ..

Lysohlávky môžu zresetovať mozog ľudí trpiacich depresiou

Lysohlávky môžu zresetovať mozog ľudí trpiacich depresiou

Ukázala to najnovšia štúdia, ktorá vyvoláva nádeje pre možné použitie ..