DENNÍK RELAX - Darujte emóciu vo fľaši

Darujte emóciu vo fľaši

Párkrát ročne sa stretávame so situáciami, keď jednoducho nevieme, čo podarovať našim blízkym. Hovorí sa, že najčastejšie venovaným darom je taký, aký chceme sami dostať. A keďže si radi pochutíme na fľaši dobrého vína, neštítime sa ho darovať ani našim najbližším. 

Darčekové fľaše na mieru
Ako oblečenie, tak i víno sa vyberá podľa typu osobnosti. Ženám najčastejšie darujeme sladké červené vína alebo biele šumivé frizzante, zatiaľ čo muži obľubujú iskrivé suché vína. Čoraz viac sa však hovorí aj o harmónii vína a znamenia zverokruhu. Ak by ste sa riadili tým, tak napríklad Baranovi by ste mali podarovať ľahké ovocné víno, Panne šumivé a Rakovi červené víno. Avšak niekedy sú všetky štúdie a predpoklady zbytočné, pretože svojich blízkych poznáte najlepšie vy sami. Ak sa teda rozhodnete podarovať fľašu vína, dopredu sa presvedčte o preferenciách svojich známych, aby nedošlo k trápnej situácii. Okrem samotného obsahu fľaše je však nemálo dôležitý aj jej dizajn. Keďže zväčša sa rozhodujeme práve podľa obalu výrobkov, i kvalitné víno má prezentovať jeho fľaša, preto je veľmi vhodné podarovať vínko v originálnej darčekovej fľaši. Tá pôsobí elegantne a oveľa osobnejšie ako bežná fľaša zo supermarketu. Navyše dnes máte možnosť vytvoriť si vlastnú darčekovú fľašu. Sami si zvolíte charakter etikety, nápis, obrázok i farby. Pokiaľ máte originálne nápady a estetické cítenie, takáto darčeková fľaša neskončí tak rýchlo v smetnom koši, ale bude čestne vystavená na polici, pretože s vínom ste zároveň druhému venovali peknú pamiatku na významnú životnú udalosť.

Čo sa na darčekovej fľaši objavuje najčastejšie
Ak sa vám nechce vymýšľať vlastnú etiketu na darčekovú fľašu, určite si vyberiete zo širokej ponuky základných etikiet. Etikety sú farebne zladené s fľašou vína i so samotným nápojom, dokonca harmonizujú i s príležitosťou, pri ktorej fľašu vína venujete. Promócie sa nám napríklad spájajú s čiernou, svadba s bielou alebo so zlatou. Darčekovú fľašu vína môžete podarovať i s obrázkom konkrétneho povolania alebo znamenia zverokruhu, alebo s udaním veku či tradičným venovaním pre rodinných členov alebo priateľov. I udalosti ako výročie svadby alebo rozlúčka so slobodou bývajú často sprevádzané darmi, tiež môžete staviť na darčekové víno. Čím kvalitnejšie víno, tým viac dáte druhému najavo, ako veľa pre vás znamená. Aktuálne sú darčekové fľaše s venovaním obľúbené najmä na svadbách, kde sa ocitajú buď na slávnostne prestretom stole, alebo sa venujú svadobčanom ako pamiatka na svadobný deň. Pre špeciálne príležitosti sa odporúčajú najmä kovové alebo drevené etikety, ktoré oproti klasickým papierovým pôsobia oveľa nápaditejšie a luxusnejšie.