DENNÍK RELAX - 3 lahodné drinky, ktoré rozhýbu spomalený metabolizmus //

3 lahodné drinky, ktoré rozhýbu spomalený metabolizmus

Máte pocit, že nejete veľa a napriek tomu priberáte? Príčin tohto stavu môže byť niekoľko. Občas za to môže spomalený metabolizmus, ktorý treba nakopnúť!

Tipy, ako rozhýbať metabolizmus

  • Jedzte viackrát denne menšie porcie jedál bohatých na komplexné sacharidy, kvalitné bielkoviny, zdravé tuky, vitamíny, minerály, vlákninu... Nevynechávajte jedlá, pretože to vedie k spomaleniu metabolizmu.
  • Dôsledne dodržiavajte pitný režim. Pite hlavne čistú vodu, v menšom množstve bylinkové čaje, poprípade riedené zeleninové či ovocné šťavy.
  • Ak necvičíte, začnite s tým! Vyberte si akékoľvek cvičenie, ktoré vás baví a venujte sa mu aspoň 3 razy týždenne. V prípade, že cvičíte, zvýšte intenzitu alebo zmeňte typ tréningu – jednotvárne tréningy spôsobia, že telo si na pohyb zvykne a kilá sa „zaseknú“.
  • Do jedálnička zaraďte koreniny a bylinky, ktoré stimulujú metabolizmus. Výborné je napríklad čili.

Za vyskúšanie stoja aj tieto drinky

Zelený čaj s ľadom a citrónom

Zelený čaj má vedecky dokázané pozitívne účinky na redukciu hmotnosti. Je to hlavne vďaka antioxidantom, ale aj kofeínu a ďalším stimulantom. Denne si doprajte 2 až 3 šálky tohto čaju v rámci kvalitného pitného režimu. Samozrejme, čaj si vždy pripravujte čerstvý a vyhnite sa akýmkoľvek sladidlám. Naopak, do čaju pridajte ľad a čerstvú citrónovú šťavu – telo bude musieť vynaložiť energiu na to, aby ho zohrialo.

Voda s jablčným octom

Ak sa rozhodnete pre tento nápoj, nepite ho dlhodobo a úplne sa mu vyhnite, ak máte ťažkosti so žalúdkom, pretože by ho mohol ešte viac podráždiť. Nemáte žiadne zdravotné problémy? Potom si denne doprajte 1 čajovú lyžičku jablčného octu, rozmiešanú v studenej vode. Môžete pridať aj malé množstvo medu. Nápoj nepite naraz, ale v malých množstvách počas celého dňa.
Nechce sa vám do požívania jablčného octu? Potom skúste obyčajnú vodu s citrónom a čerstvými bylinkami, aj tá má blahodarné účinky na činnosť metabolizmu i celkové zdravie.

Zelené smoothie

Niekedy je metabolizmus spomalený preto, že telu chýbajú dôležité látky. Vhodnou formou, ako mu ich dodať, je pitie smoothie z listovej zeleniny, ako je kel, mangold, špenát či brokolica. Táto zelenina obsahuje veľa vitamínov, minerálov, vlákniny, chlorofylu a ďalších látok, ktoré prospejú nielen fungovaniu metabolizmu, ale celému telu.

Ako si pripraviť zelené smoothie? V tomto prípade môžete popustiť uzdu fantázii. Stačí, ak sa pri jeho príprave budete riadiť týmto pravidlom: na jednu porciu použite približne 1 šálku rozličnej listovej zeleniny, pridajte 1/2 šálky vody alebo rastlinného mlieka podľa preferencií a 1,5 šálky ovocia (ak chudnete, tak ideálne sú kyslejšie druhy). Ak chcete zo smoothie urobiť náhradu jedla, nebojte sa pridať aj oriešky, semienka, poprípade použiť škoricu či kakao.

-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/zelen%C3%A1-%C5%A1%C5%A5ava-kapusta-jablko-zelen%C3%A1-769129/Články z rubriky: Zdravá výživa & Zdravie

Nejde to? Skúste šetrné laxatíva z prírody

Nejde to? Skúste šetrné laxatíva z prírody

Ich výhodou je to, že nemajú vedľajšie účinky, aj keď ..

Vypadávajú vám vlasy? Príčinou môže byť aj vážne ochorenie

Vypadávajú vám vlasy? Príčinou môže byť aj vážne ochorenie

Mali by sme si uvedomiť, že práve veľké množstvo stresu ..

Repkový olej vo výžive športovcov. Preto patrí do kuchyne aktívnych ľudí

Repkový olej vo výžive športovcov. Preto patrí do kuchyne aktívnych ľudí

Aj pri náročnom športovaní by sme mali pamätať na repkový ..

Nedostatok jódu je pre organizmus nebezpečný

Nedostatok jódu je pre organizmus nebezpečný

Dúšok Vincentky denne dodá telu všetok potrebný jód ..