DENNÍK RELAX - Príjemné a luxusné bývanie vďaka luxusným tapetám //

Príjemné a luxusné bývanie vďaka luxusným tapetám

Dnešný bytový dizajn stavia na funkčnosti. Aby ste nemuseli veľmi veľa upratovať, aby ste nemuseli utierať prach pod tisícami drobností, aby ste si užívali život v tejto uponáhľanej dobe. Minimalizmus je jedným zo základných trendov dnešného bytového dizajnu. Vo všetkých novostavbách je stierka na stenách v balíčku štandard, v ktorom, ak nechcete robiť veľké úpravy, byt prevezmete od developera. Je to vlastne príprava stien na nalepenie tapety. Ich hladká a rovná úprava je ako stvorená pre tapety. Tapety veľmi dobre zapadajú do minimalistického a funkčného bytového dizajnu. Ak si na steny nalepíte tapety, priestor sa razom zútulní, oteplí a navyše sa steny pokryté tapetami oveľa menej špinia ako tie, na ktorých je len maľovka. Je veľmi dôležité, aby ste správne vyberali tapety pre daný priestor.

Do každej miestnosti iný druh tapety

Do chodieb, na schodiská, do kúpeľní a namáhaných priestorov sa hodia tapety vinylové. Sú v prevažnej väčšine vyrábané na podklade vlies, čo je netkaný textil a jeho veľkou výhodou je, že sa ľahko zo stien odstraňuje, prakticky v jednom kuse odlepíte celý pás tapety. Doba pokročila a kvalita tapiet prešla obrovskou zmenou. Vinyl je vlastne pogumovaná vrchná vrstva tapety, je to umelá hmota na podklade. Je umývateľná a dá sa čistiť, preto je vhodná do viac namáhaných miestností.

Do spální a obývačiek sa viac hodia tapety vliesové alebo textilné pričom nie je vylúčený ani vinyl. Vliesové tapety sú tapety z netkanej textílie. Ak máte chuť na zmenu, ale nechcete prerábať celý interiér, skúste tapetu. Neverili by ste, čo dokáže jedna zmenená stena, ktorá bola predtým biela a teraz na nej bude tapeta. Ponuka je široká. Zamerajme sa však na vliesové a luxusné tapety.

Výrobcovia sa predháňajú, kto vymyslí tapetu krajšiu a luxusnejšiu. Jeden z dodávateľov vliesových tapiet, firma Khroma,  pochádzajúci z Belgicka, si pre tento rok nachystal naozaj výnimočné novinky. V ponuke sú lesklé tapety so vzormi v štýle filmu Big Gatsby, po ktorom je tiež pomenovaný ich nový katalóg. Ďalej sú veľkou novinkou pomerne veľké a trblietavé motýle, ktoré si hravo môžete doplniť jednoduchšími štruktúrovanými tapetami, aby ste zabránili „preplácaniu“ priestoru. Listy rastliny Ginko sú ďalším ťahákom firmy Khroma na túto sezónu. Lesk a trblietky na tapete vdýchnu vášmu priestoru noblesu a pocit luxusu a obyčajnú bielu stenu zmenia na šperk vašej domácnosti.

Premeňte váš interiér doma na luxusný priestor

Veľmi luxusne pôsobia tapety so zamatom. Zamat je charakteristický svojim vyšším vlasom a teda aj tzv. 3D efektom. Stene tapeta so zamatom dodáva rozmer. V ponuke sú prevažne ornamentové vzory, ale aj tie modernejšie a geometrickejšie. Medzi tieto katalógy sa radia katalógy firmy Khroma Bruggia a Toccata a teraz novinka firma Cole&Son a ich katalóg Mariinsky či Texam Glam.

Ďalšou formou luxusných tapiet sú tapety textilné. Zväčša majú vzory ako látky na čalúnenie alebo na závesy. Sú to v podstate látky, ktoré sa dajú nalepiť na stenu. Skutočnými odborníkmi v tomto odvetví sú z našej ponuky značky Texam, Pierre Frey, Jim Thomson alebo značka Elitis.

Určite si je z čoho vyberať. Stačí iba navštíviť to správne interiérové štúdio, ktoré vám dodá pocit príjemného bývania.
 Články z rubriky: Pekné bývanie

Vstúpte do šedej zóny

Vstúpte do šedej zóny

Z pohľadového betónu sa robí dlažba, obklady, stierky, schody, kozuby, ..

 Prečo by ste mali dbať na štýl interiéru pracoviska?

Prečo by ste mali dbať na štýl interiéru pracoviska?

Firmy by si mali uvedomiť, že práca a oddych musia ..

Módne i moderné je ohraničenie pozemku ručne kovaným železom

Módne i moderné je ohraničenie pozemku ručne kovaným železom

Brány, bráničky a ploty vystihujú charakter a vkus majiteľov ..

Kožená sedačka, ktorá sa stane pýchou vašej domácnosti

Kožená sedačka, ktorá sa stane pýchou vašej domácnosti

Ttento materiál je najviac podobný ľudskej koži, čiže v zime ..