DENNÍK RELAX - Kožená sedačka, ktorá sa stane pýchou vašej domácnosti

Kožená sedačka, ktorá sa stane pýchou vašej domácnosti

Určite mi dáte za pravdu, že kvalitná rohová sedačka je dominantou nielen obývacej miestnosti, ale aj celej domácnosti! Čo by ste povedali na také kožené kreslo, ktoré by bolo dokonalým „útočiskom“ po celom dni? Obľúbená kniha, kávička a komfortné sedenie, ktoré je zárukou odpočinku po celom dni. Pred tým, ako sa rozhodnete pre kúpu kvalitnej sedačky alebo vytúženého kresla, je dôležité ujasniť si niekoľko základných pravidiel, ktoré musíte jednoznačne zvážiť. Veď ide o „kus nábytku“, ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov ba v niektorých prípadoch až do konca života, a preto je dôležité venovať samotnej kúpe náležitú pozornosť!

Prečo práve slovenské sedačky?
Pre každého zákazníka je zásadným kritériom výber poctivého výrobcu, resp. predávajúceho, ktorý ponúka skutočnú kvalitu za rozumnú cenu. Či už ste sa rozhodli pre výber koženej alebo látkovej sedacej súpravy, z hľadiska funkčnosti a dizajnu sú práve slovenské sedačky tie, ktoré si zamilujete okamžite! Materiál použitý na výrobu kostry je kombináciou masívneho dreva a preglejky, vďaka čomu vás sedacia súprava nadchne už od prvého momentu. Jednou z ďalšou výhod, prečo práve slovenské kreslá je aj to, že ku každej sedačke máte kreslo na mieru, čo už skutočne stojí za zváženie, no nie? Možnosť voľby komfortu sedenia a výšky taktiež oceníte, veď kto z nás netúži po ideálnom nastavení kresla, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám? Ak túžite po originálnom kúsku, ktorý nemá nikto iný, pre odborníkov, ktorí sú v danom obore špičkou a neboja sa splniť aj tie najtajnejšie želania klientov, nebude problém vyrobiť sedačky na mieru, a to podľa rôznych náčrtov, kresieb či predlôh.

Materiál na prvom mieste
Ak ste sa rozhodli pre koženú sedačku, treba podotknúť, že tento materiál je najviac podobný ľudskej koži, čiže v zime vás príjemne zahreje a v lete schladí. Ide o prírodný materiál vhodný pre alergikov, neprepúšťa prach, pot a nečistoty do vnútorného čalúnenia, čiže pred kúpou si všímajte v prvom rade použitý materiál, ktorý hrá snáď najväčšiu rolu.

A čo farebné prevedenie?
Sedacia súprava nemusí byť len klasická biela, hnedá alebo čierna. V poslednej dobe sa výrobcovia prispôsobili požiadavkám svojich klientov a na trhu sa rozširuje ponuka rôznych odtieňov, od tých najsvetlejších, cez pastelové až po tmavšie odtiene, ba dokonca výraznejšie farebné kombinácie, ktoré sa hodia najmä do kaviarní alebo reštaurácií. Radi experimentujte? Dajte si vyrobiť žltú sedačku na mieru, ktorá spraví z vášho interiéru niečo neobvyklé, no mimoriadne pestré a nadčasové!

Nezabúdajte na pravidelnú údržbu
V nesposlednom rade je to údržba, veď komu by sa chcelo denno-denne starať o sedačku? Ochranné vrstvy, ktoré sedaciu súpravu chránia zabezpečujú vysokú životnosť materiálu, chránia ho pred nečistotami a zničením, čiže je dôležité aspoň raz za čas vykonať takúto údržbu, ktorá vám však zaberie len niekoľko minút. Starostlivosť o kožu a o látku sa v určitých veciach rozlišuje, čiže najlepšie bude, ak sa poradíte s výrobcom, ktorý vám dá presné inštrukcie, ako sa o sedačky starať.

Obrázok:https://www.sedacky.com/calunenie-na-mieru/zariadovanie-interierov/u-shakespeara-ziar-nad-hronom