DENNÍK RELAX - Skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze

Skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze

Každý jeden z nás zažil ten pocit, keď sa pozrel do peňaženky a takmer nič v nej nebolo. Takmer každý tretí Slovák žije na pokraji chudoby, čo bohužiaľ takmer nikoho z kompetentných netrápi. Pre zahraničie ja naša krajina cenovo prijateľná, ale pre Slovákov drahá. Ako ale ušetriť napriek vysokým výdavkom, ktoré máme?

Pozerajte zľavy

Pravidelne pozerajte akciové letáky. Najmä potraviny sú drahšie a zhltnú najväčšie množstvo peňazí z výplaty, preto určite nebude na škodu, keď si budete sledovať, aké zľavy na tovar aktuálne sú. Vďaka pravidelnému sledovaniu cien konkrétnych výrobkov budete vedieť, či sú produkty naozaj v akcii, alebo nie sú.

Odkladajte si pravidelne z výplaty určitú sumu

Pre niekoho to bude spočiatku náročné, ale keď si budete pravidelne odkladať určitú sumu vždy, ako vám príde výplata, vytvoríte si rezervu, ktorú v prípade núdze budete môcť použiť. Ak si nechcete hádzať peniaze do prasiatka, odporúčame založiť si sporiaci účet pod klasickým bežným účtom, kde vám pravidelne budú nabiehať aj nejaké úroky (záleží od banky). Uvidíte, že behom pár mesiacov si dokážete vytvoriť slušnú rezervu a keď bude potrebné ísť pozrieť zľavy do Bratislavy, budete mať na to peniaze.

Nekupovať zbytočnosti

Jedine takýmto spôsobom si dokážete ušetriť peniaze z výplaty. Dôkladne si premyslite, čo budete daný týždeň variť; nekupujte si oblečenie a obuv, ktoré nepotrebujete. Jednoducho nekupujte zbytočnosti, ktoré súrne nepotrebujete a dokážete sa bez nich zaobísť. Uvidíte, že nebudete mať vysoké výdavky. Keď tak, skúste značky a obchody, ktoré obľubujete, sledovať na Facebooku. Každý jeden z nás je neustále pripojený na najznámejšiu sociálnu sieť, čiže aj reklamy na Facebooku máme stále na očiach.

Autor fotografie:www.pixabay.com