DENNÍK RELAX - Nie je káva ako káva: Doprajte si kvalitnú šálku behom chvíľky!

Nie je káva ako káva: Doprajte si kvalitnú šálku behom chvíľky!

Kávičkári si na lahodný mok potrpia, dokonale ovládajú kvalitnú chuť, arómu a prvý dúšok je pre nich obvykle rozhodujúci. Milovníci kávy majú v merku všetky dostupné kaviarne a veľmi dobre ovládajú kritériá kvalitnej kávy. Na to, aby ste si vychutnali naozaj znamenitú šálku kávy, však nemusíte ísť do kaviarne, ani mať skúsenosti baristu. Môžete si ju naservírovať priamo doma!  Ako je to možné? Skvelú kávu v pohodlí domova vám zaručia kávovary na kapsule, ktoré prežívajú obrovský boom a patria medzi vychytávky, ktoré vám v domácnosti jednoducho nesmú chýbať. Sú maximálne praktické, hygienické a vďaka kapsuliam z kvalitných talianskych pražiarní dokážu pripraviť dokonalú kávičku vášho podľa gusta doslova na počkanie. Už niekoľko rokov patria kapsulové kávovary medzi tie najobľúbenejšie aj vďaka rozmanitosti nápojov, ktoré dokážu vyrobiť. Aké ďalšie výhody ponúkajú?

Obľúbený nápoj pripravíte v priebehu okamihu


Niektoré kávovary dokážu vytvoriť lahodnú šálku kávy v priebehu minúty alebo dvoch. Čakanie na svoju obľúbenú kávičku vám ujde rýchlo, oceníte tiež jednoduchosť obsluhy a bezproblémovú manipuláciu s nádržkou na vodu. Rozdiely v kávovaroch sú výrazné, vyberte si preto taký, ktorý bude maximálne vyhovovať vašim predstavám a očakávaniam. Ak si radi vychutnáte mliečnu kávu, prípadne čaj s mliekom alebo kakao, popremýšľajte nad tým, ako by ste chceli mať mlieko pripravené. Niektoré kapsulové kávovary sú vybavené parnou dýzou na spenenie mlieka, iné vám čerstvé mlieko ohrejú a ďalšie spracujú sušené mlieko z kapsule pomocou prúdu horúcej vody. Je na vás, čo uprednostníte, myslite na to pred samotnou kúpou.

Dávkovanie je hračkou, ktorú zvládne každý


Kapsulové kávovary patria medzi inteligentné stroje, a tak vám stačí stlačiť jediné tlačidlo na to, aby ste sa dostali k svojej šálke kávy. Mnohé z novších typov majú pevné dávkovanie vody určené na predvoľbách, iné ho majú stanovené priamo na kóde, z ktorého si ho kávovar sám načíta. Nemôže sa vám teda stať, že bude váš nápoj príliš slabý, alebo naopak príliš silný, či “vodový”, najmä ak používate kvalitné kapsule z talianskych pražiarní. Každý, kto raz vyskúša kapsulový kávovar, si už viac zalievať kávu chcieť nebude. Stavíte sa? 

Autor fotografie:www.pixabay.com