DENNÍK RELAX - Na dátach o zákazníkoch záleží

Na dátach o zákazníkoch záleží

Vo vedomosti je sila a pri e-commerce biznisoch to platí dvojnásobne: poskytujú dôležité ukazovatele o tom ako sa správať v online priestore a v prípade potreby realizovať príslušné opatrenia. Na druhej strane je pravda, že vďaka internetu sú dnes internetové obchody dostupné ľuďom po celom svete. Dajú sa však dáta z rôznych krajín zovšeobecňovať?

Visual Meta prevádzkuje svoju platformu LadenZeile/ShopAlike v 13 krajinách po celej Európe. Na základe zozbieraných dát o našich zákazníkoch sme odhalili rozdielnosti v používanosti webových prehliadačoch, operačných systémov a mobilných zariadení. Analýzu nájdete nižšie.

Windows, kráľ webového prehliadania

Pri analýze operačných systémov je Windows stále lídrom na trhu v celej Európe. Viac ako 85% užívateľov ešte stále preferuje Window pred iOS a ostatných operačných systémoch. Čísla hovoria sami za seba: odhoadhovaný počet počítačov s operačným systémom Windows prevyšuje 1 bilión. Na druhej strane, na základe štatistík od spoločnosti Apple, iOS systém využíva iba necelých 100 miliónov.

Viac ako 99% smartfónov je poháňaných systémom Android alebo iOS

Trh s mobilnými zariadeniami je rozdelený takmer presne na polovicu medzi Android a iOS. Vytvorili spolu tak oligopol, ktorý pokrýva 99% všetkých smartfónov. Vychádzajúc z týchto dát môžeme povedať, že hoci Android poháňa mnoho mobilných zariadení rôznych značiek, podiel Apple na trhu je stále signifikantný. Na základe analýz trhu, iPhone 7 od Apple je najpredávanejším smartfónom z prvý kvartál 2017.

Internetové prehliadače

Z celého spektra webových prehliadačov je Chrome od spoločnosti Google najpoužívanejším s podielom viac ako 50%. Prečo je tomu tak?
Chrome je známy svojimi prísnymi bezpečnostnými prvkami, rýchlosťou a jednoduchosťou. Napriek tomu, z toho čo sme videli pri bývalom lídrovi - Internet Explorer - sa situácia môže rýchlo obrátiť. Do kariet Googlu hrajú aj nástroje ako Gmail, Google Drive a Youtube, ktoré tento gigant takisto vlastní, a ktoré sú pre užívatela tohto webového prehliadača jasnou voľbou.

Zdroj: ShopAlike.sk


 

Autor fotografie:www.pixabay.com