DENNÍK RELAX - Na dátach o zákazníkoch záleží //

Na dátach o zákazníkoch záleží

Vo vedomosti je sila a pri e-commerce biznisoch to platí dvojnásobne: poskytujú dôležité ukazovatele o tom ako sa správať v online priestore a v prípade potreby realizovať príslušné opatrenia. Na druhej strane je pravda, že vďaka internetu sú dnes internetové obchody dostupné ľuďom po celom svete. Dajú sa však dáta z rôznych krajín zovšeobecňovať?

Visual Meta prevádzkuje svoju platformu LadenZeile/ShopAlike v 13 krajinách po celej Európe. Na základe zozbieraných dát o našich zákazníkoch sme odhalili rozdielnosti v používanosti webových prehliadačoch, operačných systémov a mobilných zariadení. Analýzu nájdete nižšie.

Windows, kráľ webového prehliadania

Pri analýze operačných systémov je Windows stále lídrom na trhu v celej Európe. Viac ako 85% užívateľov ešte stále preferuje Window pred iOS a ostatných operačných systémoch. Čísla hovoria sami za seba: odhoadhovaný počet počítačov s operačným systémom Windows prevyšuje 1 bilión. Na druhej strane, na základe štatistík od spoločnosti Apple, iOS systém využíva iba necelých 100 miliónov.

Viac ako 99% smartfónov je poháňaných systémom Android alebo iOS

Trh s mobilnými zariadeniami je rozdelený takmer presne na polovicu medzi Android a iOS. Vytvorili spolu tak oligopol, ktorý pokrýva 99% všetkých smartfónov. Vychádzajúc z týchto dát môžeme povedať, že hoci Android poháňa mnoho mobilných zariadení rôznych značiek, podiel Apple na trhu je stále signifikantný. Na základe analýz trhu, iPhone 7 od Apple je najpredávanejším smartfónom z prvý kvartál 2017.

Internetové prehliadače

Z celého spektra webových prehliadačov je Chrome od spoločnosti Google najpoužívanejším s podielom viac ako 50%. Prečo je tomu tak?
Chrome je známy svojimi prísnymi bezpečnostnými prvkami, rýchlosťou a jednoduchosťou. Napriek tomu, z toho čo sme videli pri bývalom lídrovi - Internet Explorer - sa situácia môže rýchlo obrátiť. Do kariet Googlu hrajú aj nástroje ako Gmail, Google Drive a Youtube, ktoré tento gigant takisto vlastní, a ktoré sú pre užívatela tohto webového prehliadača jasnou voľbou.

Zdroj: ShopAlike.sk


 

Autor fotografie:www.pixabay.comČlánky z rubriky: Praktické rady

Ako efektívne archivovať?

Ako efektívne archivovať?

Stojany na časopisy môžu byť perfektným doplnkom do vašej ..

Ako získať peniaze pre začínajúcu firmu?
Obchody lákajú na letné výpredaje. Viete ako okrem zľavy nakúpiť ešte výhodnejšie?

Obchody lákajú na letné výpredaje. Viete ako okrem zľavy nakúpiť ešte výhodnejšie?

Nákupom tovaru v partnerskom obchode alebo v e-shope môžete získať ..

Prázdninový program si pre deti pripravili centrá voľného času, univerzity aj zamestnávatelia

Prázdninový program si pre deti pripravili centrá voľného času, univerzity aj zamestnávatelia

Výlety do okolia, kreatívne dielne, súťaže a noví kamaráti čakajú ..