DENNÍK RELAX - Magnetická tabuľa do kancelárie i detskej izby

Magnetická tabuľa do kancelárie i detskej izby

Kedysi boli moderné korkové nástenky alebo sme si plagáty a rôzne odkazy lepili priamo na nábytok či steny. Mamy z toho veľkú radosť nemali, no vedeli, že detská izba je naše územie, tak nás nechali. Našťastie už existujú veľmi estetické magnetické tabule.

Na tabuľu lepíte aj píšete odkazy
Magnetických tabúľ je na trhu množstvo. Ešte zo školských čias si pamätáme klasické čierne tabule, na ktoré sa písalo kriedou a magnetkami sme na ne prichytávali papiere. Asi nikto z nás by však doma nechcel mať takúto nevzhľadnú tabuľu, preto je dobré porozhliadať sa po niečom praktickejšom a krajšom. Pokiaľ už dlhšie hľadáte do izby svojho dieťaťa nástenku, na ktorú by si mohlo zapisovať povinnosti alebo dokonca pripínať rôzne obrázky či odkazy, veľmi vhodnou voľbou sú magnetické tabule, ktoré sa vyrábajú v rozmanitých veľkostiach a tvaroch. Kto si potrpí na tom, aby magnetická tabuľa pôsobila v miestnosti ešte aj ako dizajnový prvok, zaiste neprehliadne ponuku sklenených magnetických tabúľ, ktoré zapasujú do každého priestoru, a to najmä pre svoje jednoduché línie. Takéto magnetické tabule sa na stenu prichytávajú vďaka magnetickému kovaniu, takže ich vzhľad nie je znehodnotený žiadnymi viditeľnými skrutkami. Píše sa na ne kriedovými perami s výraznými farbami, ktoré sa dajú jednoducho zotrieť utierkou z mikrovlákna. Ak si v študentskej izbe alebo kancelárii potrebujete pripnúť na magnetickú tabuľu dôležitý odkaz, využiť na to môžete štýlové dizajnové magnetky.

Jedinečné magnetické tabule
Okrem dizajnovo prepracovaných magnetických tabúľ z tvrdeného skla si môžete vyberať aj spomedzi tabúľ s čiernym bridlicovým povrchom. Na výrobu tabúľ sa používa prírodná bridlica, teda máte istotu, že nik na svete nebude mať presne takú istú, aká zdobí vaše priestory. Bridlicové magnetické tabule pôsobia prírodným dojmom a i napriek tomu, že sú výdobytkom modernej doby, vo vašom interiéri nepôsobia ako päsť na oko. Magnetickú tabuľu môžete využívať v práci pri rozdeľovaní úloh, pri vysvetľovaní dôležitých faktov alebo i ako dekoračný prvok. Čoraz viac firiem sa usiluje vytvoriť v kancelárii domácke prostredie a na magnetické tabule umiestňuje fotky svojich zamestnancov z firemných akcií alebo motivačné citáty. V detskej izbe zasa magnetická tabuľa plní funkciu diára – študenti si tam môžu zapisovať aktuálne domáce úlohy a odškrtávať si na nej povinnosti, ktoré rad-radom plnia. Ak sa im páči nejaká filmová či spevácka hviezda, miesto lepenia plagátov na stenu si môžu pripínať obrázky na dizajnovú magnetickú tabuľu. Magnetické tabule sa však s obľubou využívajú nielen v kanceláriách, ale i všetkých komerčných priestoroch, kde možno prezentovať svoje výrobky alebo služby alebo informovať zákazníkov o aktualitách. V domácnostiach sa uplatnia napríklad v kuchyni. Gazdiné si na ne môžu zapisovať recepty alebo suroviny, ktoré treba najbližšie kúpiť v obchode, no tiež sú vynikajúce vo chvíľach, keď chcete niečo odkázať členom rodiny.