DENNÍK RELAX - Má zmysel hľadať brigády iba na internete?

Má zmysel hľadať brigády iba na internete?

Tendencia ľudí smeruje k zľahčovaniu si všetkého. Tomuto trendu sa nevyhýba ani hľadanie si práce a brigád.  Stále väčšie a väčši percento ľudí si vyhľadáva prácu iba na internete. Stal sa to masový spôsob ako niečo jednoducho a ľahko dosiahnuť

Aktívnym patrí svet
Nie všetky ponuky brigád sa dostanú na internet. Skúsenosti s tým má viacero slovákov. “Ja osobne na internete brigády nikdy nehľadám. Veľakrát si stačí otvoriť ústa na správnom mieste a brigádu máte dohodnutá za pár sekúnd“, hovori Peter, ktorý ďalej pokračuje “viackrát sa mi stalo, že v samotnej spoločnosti ani netušili, že hľadajú pracovníka. Po chvíľke rozhovoru si však uvedomili, že by sa im tam niekto taký zišiel. A tak bola dohoda na svete. Takto som sa dostal k letnej brigáde už asi štvrtý rok za sebou.” Peter bol so svojím spôsobom hľadania práce jednoznačne spokojní. Na jeho príklade je vidieť, že aktivita ruže prináša.

Na opačnej strane je zas názor Janky. Tá zas nedá na internetové vyhľadávanie letných brigád dopustit. „U mňa je to každý rok rovnaké. Popozerám si pár stránok a niečo si vždy nájdem. A zdá sa mi to každý rok jednoduchšie. Mám pocit, že je na internete viac a viac brigád.“ Tým len potvrdila trend viacerých spoločností, ktoré nepodceňujú internetové vyhľadávanie. Vyzerá to tak, že to bude takýmto spôsobom pokračovať viac a viac. Na otázku obľúbenosti webstránok nám odpovedala celkom jasne. „Mám obľúbené 3 webové stránky, ktoré používam, keď si chcem nájsť brigádu na leto. Je to hlavne web brigada.sk, superbrigady a web pracovne-ponuky.eu. Tu nájdem čo sa týka brigád úplne všetko čo potrebujem.“

Keď sme sa bližšie pozreli na dané stránky a názory slovákov, tak musíme potvrdiť, že hlavne web brigada.sk je známy takmer u každého študenta. Letné brigády, ktoré si môžete nájsť  na internetovej stránke pracovne-ponuky.eu, boli už študentom menej známe. Už niekoľko rokov je portál brigada.sk dominantnou stránkou vo vyhľadávaní brigád.

Ako sa ukázalo, tak hľadanie brigád cez internet nie je len jedinou možnosťou ako si nájsť brigádu. Niekedy len stačí trochu aktivity a odvahy sa opýtať.

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pracovisko-t%C3%ADm-obchodn%C3%A9-rokovania-1245776/