DENNÍK RELAX - Čo ovplyvňuje výkon zamestnancov? //

Čo ovplyvňuje výkon zamestnancov?

Zníženie produktivity zamestnancov nepoteší ani jedného zamestnávateľa. My vám pomôžeme odhaliť príčiny poklesu produktivity a objasníme si, čo všetko dokáže ovplyvniť výkon zamestnancov.

Nevraživí kolegovia

Ak zamestnanci medzi sebou dobre nevychádzajú, produktivita zamestnancov začne rapídne klesať. Nevraživí kolegovia dokážu ovplyvniť prácu zamestnanca až do takej miery, že je otázkou času, kedy sa zamestnanec vzdá pracovného miesta a podá výpoveď. Ak aj vy máte s týmto problém, snažte sa tento problém riešiť s nadriadeným, ale aj so svojim nie príliš priateľským kolegom. Nie s každým budete dobre vychádzať. Snažte sa ale o to, aby to príliš neovplyvňovalo vašu prácu.

Nevyhovujúce pracovné nástroje

Prekvapujúco mnohé firmy nechcú investovať do nových technológií, do nových pracovných nástrojov, ako napríklad do plošinových váh, pričom si vôbec neuvedomujú, že škodia nielen zamestnancom, ktorí u nich pracujú, ale najmä sebe. Zamestnanci sú frustrovaní z nekvalitnej techniky, ktorú musia používať a ktorá im komplikuje vykonávanie ich práce.

Internet, konkrétne sociálne siete

Keď sa naskytne príležitosť oddychu, najmä počas obedných prestávok, každý jeden pozerá do telefónu, kontroluje si sociálne siete. Možno sa vám to nezdá, ale sociálne siete a všeobecne internet znižujú produktivitu zamestnancov v azda najvýraznejšej miere. Namiesto toho, aby sa zamestnanec sústredil na svoju pracovnú činnosť, mysľou je na sociálnych sieťach - pozerá nástenky priateľov. Ak zamestnanec pracujete vo firme, v ktorej sa zameriavajú na predaj rôznych váh, mal by sa sústrediť len na váhy a nie na to, čo robia jeho rodinní príslušníci a známi. Nenechajte sa ovplyvňovať sociálnymi sieťami a venujte sa naplno svojej pracovnej činnosti.

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pracovisko-t%C3%ADm-obchodn%C3%A9-rokovania-1245776/Články z rubriky: Praktické rady

Nie je káva ako káva: Doprajte si kvalitnú šálku behom chvíľky!

Nie je káva ako káva: Doprajte si kvalitnú šálku behom chvíľky!

Skvelú kávu v pohodlí domova vám zaručia kávovary na kapsule ..

Darčekové kupóny: Skvelý spôsob ako odmeniť zamestnancov

Darčekové kupóny: Skvelý spôsob ako odmeniť zamestnancov

Kupóny pracovníci využijú v rôznych zariadeniach podľa vlastného výberu, majú ..

Skúsili ste pri skladovaní a manipulovaní s tovarom euro prepravky?

Skúsili ste pri skladovaní a manipulovaní s tovarom euro prepravky?

Čo ponúkajú oproti ostatným skladovacím materiálom? Ak ich ešte nepoužívame, ..

Sklady na prenájom: Využite ich skvelú polohu v Bratislave

Sklady na prenájom: Využite ich skvelú polohu v Bratislave

Táto lokalita je výnimočná nielen svojou dostupnosťou, ale aj tým, ..