DENNÍK RELAX - Aj pes žiarli //

Aj pes žiarli

Mnoho majiteľov psov máva výčitky svedomia voči psovi, keď v rodine pribudne nové dieťa. Preto sa snažia, keď dieťa spí, mimoriadne intenzívne venovať sa svojmu psovi. 

Ten to však môže pochopiť celkom nesprávne: keď je dieťa hore, som u pána odpísaný. Potom reaguje na dieťa ako na votrelca. Musíme sa teda správať tak, aby si pes vyvodil správne závery. 

Kŕmime ho vždy v prítomnosti dieťaťa, vtedy ho aj hladkáme. Tak pes dospeje k tomu, že keď je dieťa v jeho prítomnosti, darí sa mu dobre. A budúcemu priateľstvu nestojí nič v ceste.

Ak patríte k tým rodičom, ktorí sa rozhodnú, že do detskej izby by pes chodiť nemal, musíte ho to naučiť pred tým, než bude bábätko doma. Takto to bude brať ako povel, neskôr už by si mohol zákaz spojiť s bábätkom a začať žiarliť.

Je jasné, že máte okolo bábätka plno starostí, ale aj napriek tomu by pes nemal pocítiť, že došlo k nejakej nepríjemnej zmene. Choďte s ním ďalej na prechádzky, maznajte sa s ním, hovorte na neho, ako by sa pre neho nič nezmenilo. Keď si pes prítomnosť dieťaťa bude spájať s príjemnými zážitkami, vzťah k dieťaťu tak bude pozitívny a pevný. A možno získate parťáka, ktorý vám pred obchodom postráži kočík.

Autor fotografie:www.pixabay.comČlánky z rubriky: Zvieratá

Dieťa a pes

Dieťa a pes

Deti so psíkmi sú šťastnejšie, učia sa zodpovednosti a rešpektu ..

Na cesty s domácim miláčikom? Prečo nie!

Na cesty s domácim miláčikom? Prečo nie!

Spoločne strávené chvíle so psom alebo mačkou na horách, pri ..

Vedci prišli na to, prečo sú veľryby také obrovské

Vedci prišli na to, prečo sú veľryby také obrovské

Tím amerických vedcov predpokladá, že našiel dôvod, prečo sa - ..

Vedci konečne vyriešili záhadu, prečo plameniaky stoja na jednej nohe

Vedci konečne vyriešili záhadu, prečo plameniaky stoja na jednej nohe

Viaceré vedecké tímy prichádzali s rôznymi vysvetleniami ..