DENNÍK RELAX - KOMÁRE //

KOMÁRE

Aj leto má svoje tienisté stránky. Jednou z nich je nájazd krvilačného hmyzu - komárov. Aby toto upírie plemeno ubližovalo ľuďom čo najmenej, ponúkame niekoľko rád:

* V záhrade nehromaďte nepotrebnú vodu v kalúžkach, mokradiach alebo v rôznych nádobách. Larvy sa cítia v malom množstve vody mimoriadne dobre.

* Nádoby na zber vody musia byť vždy prikryté. Z nádob, ktoré nemožno uzavrieť, možno larvy vyloviť drobnou sieťkou a proces opakovať každý tretí deň.

* Keď polievate, vyprázdnite nádoby v pravidelných vzdialenostiach a na slnku, aby násada vyschla. Ak máte v záhrade jazierko, nasaďte doň ozdobné ryby, pre ktoré sú komárie larvy pochúťkou. Ak sa už vyliahnu, možno proti nim nasadiť korytnačky, žaby, ježkov alebo vtákov.

* Proti komárom v dome možno kúpiť rôzne prostriedky. Pravda, po postreku ničivou látkou treba priestor poriadne vyvetrať. Aj ďalšie zo syntetických prostriedkov proti komárom nemusia niektorí ľudia znášať.

* Jednoduchou pomôckou sú aj rôzne sitá, ktoré sa upevňujú na okná či dvere. Sú trvalou a bezchybnou obranou. Aj určitá výživa tu zohráva úlohu. Vitamíny skupiny B umožňujú telu produkovať určitý pach, ktorý komáre neznášajú (B-komplex, Pangamin). Istý efekt možno dosiahnuť i prísunom vitamínu C.

 

Autor fotografie:

Image: SweetCrisis / FreeDigitalPhotos.netČlánky z rubriky: Záhrada úžitková

 Jesenná záhrada ponúka bohatú úrodu. Tipy, ako ju spracovať na zimu

Jesenná záhrada ponúka bohatú úrodu. Tipy, ako ju spracovať na zimu

Sušenie ovocia nie je žiadna veda, stačí sa držať osvedčených ..

Dobré rady do záhrady

Dobré rady do záhrady

Vyhraj knihu! ..

Ako sa správne starať o záhradku cez letné obdobie?

Ako sa správne starať o záhradku cez letné obdobie?

Počas leta treba dopriať nielen sebe dostatočný prísun tekutín a ..

Najčastejšie používané bylinky v kuchyni

Najčastejšie používané bylinky v kuchyni

Nepotrebujú extra starostlivosť a kúpite ich v črepníku už ..