DENNÍK RELAX - Inšpirácie do záhrady na oddych aj zábavu

Inšpirácie do záhrady na oddych aj zábavu

Nezáleží na tom, či máte rozľahlú záhradu alebo len malý kúsok trávnika. Vždy existujú spôsoby, ako tento priestor vylepšiť a spríjemniť. Práve teraz, keď sa záhrada pomaly prebúdza zo zimného spánku, je vhodné obdobie na jej skrášlenie a zútulnenie.

Relax a oddych
Záhradné posedenie je investícia, ktorú určite nebudete ľutovať. Čítanie knihy alebo rannú kávu si v záhrade vychutnáte omnoho viac. Je to zároveň skvelé miesto, kde môžete pohostiť návštevu alebo si dopriať ničím nerušený odpočinok. Záhradný nábytok si môžete vyrobiť aj svojpomocne z paliet, čo je teraz mimoriadne obľúbené. Ak sa však rozhodnete pre kúpu, na výber máte z množstva variácií a dizajnov. Útulné záhradné posedenie si môžu dovoliť aj tí, ktorých obmedzuje malý priestor alebo malý rozpočet. Sadu záhradného stolíka a dvoch stoličiek kúpite aj do sumy 50 eur.

Zábava pre deti
Dnešné deti trávia na čerstvom vzduchu veľmi málo času. Pripravte pre ne miesto, kde sa môžu v záhrade hrať a uvidíte, že ich záujem o pobyt vonku stúpne. Klasikou, ktorú majú rady všetky deti, je pieskovisko. V súčasnosti sa dá zakúpiť aj špeciálny piesok na hranie, do ktorého je pridaná prírodná vôňa, ktorá odpudzuje mačky a psy, nájdete ho napríklad v aktuálnom letáku Obi. Záhradu môžete pre deti skrášliť aj rôznymi zapichovacími dekoráciami alebo záhradnými figúrkami. Snom každého dieťaťa je určite aj drevený záhradný domček, šmýkačky, hojdačky alebo trampolína.

Vlastná záhradka
Ľudia, ktorí pravidelne pracujú vo vlastnej záhradke, sú vraj spokojnejší a vyrovnanejší. Aj vlastnoručne dopestovaná zelenina určite chutí lepšie ako tá z obchodu. Sadiť môžete pod holým nebom alebo v skleníku či fóliovníku. Ich výhodou je, že zeleninu a bylinky v nich môžete pestovať väčšinu roka a ak sú vykurované, tak aj po celý rok. V skleníku alebo fóliovníku sú rastliny chránené aj pred prudkým dažďom, vetrom, mrazom a taktiež pred zvieratami.

Kvetinový raj
Záhrada nemusí byť len dokonale upravený trávnik a živý plot. Doprajte vašej záhrade farby a vône s kvetinovým záhonom. Kvety každý priestor oživia a spríjemnia. Vďaka širokej ponuke rastlín v Hornbachu si môžete záhradu vysadiť podľa obľúbených farieb alebo tak, aby v nej stále niečo kvitlo od skorej jari, leta až do neskorej jesene. Aby vaše dielo nebolo zničené domácimi miláčikmi, nezabudnite kvetinový záhon ohraničiť.
Viac inšpirácií ako zútulniť a vylepšiť záhradu nájdete na www.letakomat.sk. Na tomto portáli nájdete množstvo letákov, ktoré informujú o výhodných cenách záhradného nábytku a dekorácií, nástrojov a potrieb na udržovanie a úpravu záhrad.
 

Autor fotografie:www.pixabay.com