DENNÍK RELAX - Grim Fandango //

Grim Fandango

Originalita je niečo, čo dnes nájdeme iba veľmi ťažko. Podobne ako väčšina starších adventúr, je aj Grim Fandango od LucasArts skrz-naskrz iba logickou hrou, kde spájate veci a trápite si mozgové závity. Čím sa ale tento titul odlišuje tak diametrálne je rozhodne tým, ako je napísaný, nahovorený a kde sa nachádza.


Kedy ste naposledy boli v meste mŕtvych, kde vám chceli predať lístok na vlak, ktorý vás dostane preč z tejto diery? Kedy bolo možné, aby kostlivci formovali slová, fajčili a potili sa? Kedy ste sa naposledy smiali na vynikajúcom scenári, ktorý podtrhávajú výkony famóznych dablérov?


Je veľká pravda, že komediálne hry sa vyrábajú extrémne raritne. Hlavný problém s humorom je v tom, že opakovanie mu iba škodí, čo sa veľmi nehodí dnešným vývojárom. Preto je skvelé, keď máme možnosť obzrieť sa na časy, kedy hru mohli vytvoriť s myšlienkou, že hráčov pobavia.


Dnes už ospevovaný titul, ktorému sa na kostnatej hrudi pýši – jedna z najlepších adventúr, výherca nespočetných cien a miláčik kritikov, ako aj hráčov slávi už sedemnásť rokov. Keď ste ešte netancovali Grim Fandango, mali by ste to čím-skôr napraviť!
 Články z rubriky: Počítače, hry a internet

Solárne nabíjačky

Solárne nabíjačky

Výkonná solárna nabíjačka môže dobíjať aj autobatérie. ..

Mafia

Mafia

Ťažko by sme našli väčšiu nostalgickú pecku ako práve Mafiu ..

Max Payne

Max Payne

Myslím, že sa môžeme zhodnúť na tom, že filmový Max ..

Warcraft III & Frozen Throne

Warcraft III & Frozen Throne

Blizzard Entertainment známy predovšetkým vďaka megaúspešnému World of Warcraft ..