DENNÍK RELAX - Kúpele Luhačovice opäť otvorili Riečne a slnečné kúpele //

Kúpele Luhačovice opäť otvorili Riečne a slnečné kúpele

             Navštívte unikátny historický areál RIEČNYCH A SLNEČNÝCH KÚPEĽOV v Kúpeľoch Luhačovice, ktorý je kultúrnou pamiatkou. Kúpanie a slnenie nie je len doménou letných pobytov pri mori, ale môžete si ich vychutnať aj pri svojom pobyte v najnavštevovanejších moravských kúpeľoch. Z technických dôvodov však v areáli Riečnych a slnečných kúpeľov nie je možné kúpanie, ale môžete vstúpiť a občerstviť sa nealko nápojmi, pivom a zmrzlinou alebo stráviť príjemný letný deň slnením na ležadlách. Každý platiaci návštevník navyše dostane fľašu minerálnej vody zadarmo.

            Prevádzková doba za priaznivého počasia: júl  a august PO - NE 10:00 - 17:30 hod. Riečne a slnečné kúpele nájdete na ulici Leoša Janáčka (križovatka na Pozlovice) v Luhačoviciach. Hostia a. s. Kúpele Luhačovice majú zľavu 50% a zaplatia len 35Kč (1,34 eura), inak je celodenné vstupné 70 Sk (2,68 eura). Poldenné vstupné (do / od 14:00 hod.) Je 40Kč (1,53 eura), pre hostí a. s. Kúpele Luhačovice platí zľava 50%, zaplatí tak 20Kč (0,77eura). V cene je možnosť využitia spŕch, lehátok so slnečníkom a zapožičanie rekreačného badmintonu. U hostí a. s. Kúpele Luhačovice je nutné predložiť klientskú kartu. Deti do 3 rokov zdarma.

          V Riečnych a slnečných kúpeľoch sú dodnes zachované unikátne drevené kabíny na prezliekanie  s pôvodným vybavením. Areál bežne nie je využívaný, aj keď jeho funkcia nebola zmenená. Dôvodom je existencia prísnych hygienických noriem na kúpanie v bazénoch, ktoré znemožňujú kúpanie v neupravenej riečnej vode. Unikátny historický areál Riečnych a slnečných kúpeľov, ktorý je kultúrnou pamiatkou, postavil v roku 1903 najvýznamnejší slovenský architekt Dušan Jurkovič, ktorého preslávili aj ďalšie dodnes zachované diela v Luhačoviciach (Jurkovičov dom, Jastrabie, Chalúpka, Vodoliečebný ústav a ďalšie).

         Viac informácií je na www.lazneluhacovice.cz , www.HotelAlexandria.cz
 Články z rubriky: Wellness, kúpele

Najlepšie hotelové spa na Slovensku je v tatranskom Grand Hoteli Kempinski

Najlepšie hotelové spa na Slovensku je v tatranskom Grand Hoteli Kempinski

Tatranské ZION SPA LUXURY ponúka prostredie v štýle európskej elegancie ..

Posilnite imunitný systém svojho dieťaťa kúpeľnou liečbou

Posilnite imunitný systém svojho dieťaťa kúpeľnou liečbou

Nečakajte na inverzie, zima je pre deti ideálna na pobyt ..

V Bardejovských kúpeľoch pribudol Lekársky singletrack pre rodiny

V Bardejovských kúpeľoch pribudol Lekársky singletrack pre rodiny

Liečivé singletracky a kyslíkové cesty v okolí Bardejova majú viac ..

Doprajte si pobyt v Kúpeľoch Luhačovice s atraktívnou zľavou až 20 %

Doprajte si pobyt v Kúpeľoch Luhačovice s atraktívnou zľavou až 20 %

First minute na rok 2018 platí len do 19. 12. ..