DENNÍK RELAX - VOŇAVÉ LETO PLNÉ ČAROVNÝCH MOMENTOV PRINESÚ VÍNA Z MLYNA //

VOŇAVÉ LETO PLNÉ ČAROVNÝCH MOMENTOV PRINESÚ VÍNA Z MLYNA

 Jedinečná atmosféra, vôňa leta, závan histórie a dobré vínko. Všetko toto a ešte viac môžete zažiť, keď navštívite legendami opradený čarovný vodný Mlyn v Doľanoch pri Trnave. Jeho majitelia majú pre návštevníkov pripravený špeciálny letný program, ktorému sa jednoducho nedá odolať.

Originálny mlyn zo 16. storočia, ktorým sa kedysi mohla pýšiť rodina grófov Pálfiovcov, svoje čaro nestratil ani po 400 rokoch. Súčasní majitelia z neho dokázali spraviť jedno z najkúzelnejších miest na celom Slovensku. Vinárska rodina Demovičovcov tak pre návštevníkov zo všetkých kútov sveta pripravila jedinečný zážitok v príjemnej ba až rozprávkovej atmosfére.Návšteva vinárstva Vína z Mlyna je v dnešnej uponáhľanej dobe skutočným pohladením na duši. Vaše chuťové poháriky potešia lahodné domáce koláče, pečená kačka a tú správnu atmosféru navodí opojná chuť autentického vína z tamojšieho chotára. Toto leto však bude ešte výnimočnejšie, pretože brány starobylého mlyna sa otvoria v špeciálnych časoch. Vždy v stredu, vo štvrtok a v piatok v období od 26. júla do 11. augusta v čase od 15:00 do 19:00 hod. si tak budete môcť vychutnať prehliadku čarovného vodného Mlyna, načerpať energiu v tieni starých voňavých jabloní či zúčastniť sa riadenej degustácie vín s pečaťou terroiru Malých Karpát aj vy.


Ak by ste to predsa len cez týždeň nestíhali, nemusíte byť sklamaní. Vinárstvo môžete navštíviť aj počas víkendu 29. – 30. júla, kedy sa všetci môžu tešiť na už tradičné podujatie Viecha na Mlyne. Vína z Mlyna si pre vás na mieste pripravili nielen regionálne chuťovky, ale aj veselé tóny folklórnej skupiny LIPKA.

Na svoje si prídu všetci a či ste vychýrený svetobežník, milovník vína, alebo len náhodný okoloidúci návštevu tradičného vinárstva v rozprávkovom starobylom Mlyne určite neoľutujete.

Viac informácií nájdete na www.regiontirnavia.sk.

Miesto, dátum a čas konania:

LETO NA MLYNE:

26.7. - 11.8. 2017
streda / štvrtok / piatok
od 15:00 hod. do 19:00 hod.

VIECHA NA MLYNE:
29.7. - 30.7. 2017
sobota / nedeľa
od 16:00 hod. do 21:00 hod.
 Články z rubriky: Krásy Slovenska

Príďte sa zabaviť na legendárny Bardejovský jarmok

Príďte sa zabaviť na legendárny Bardejovský jarmok

Bardejov ožije atrakciami tradičného historického jarmoku ..

Príbeh vody - nový náučný chodník na Liptove

Príbeh vody - nový náučný chodník na Liptove

Len pár metrov od rušnej cestnej komunikácie sa zrazu turisti ..

CykloKorytnička s deťmi na kolesách

CykloKorytnička s deťmi na kolesách

v nedeľu 20. augusta ..

ODHAĽTE ĎALŠIU TVÁR TRNAVY S ARCHITEKTOM NA BICYKLI

ODHAĽTE ĎALŠIU TVÁR TRNAVY S ARCHITEKTOM NA BICYKLI

Cieľom je priblížiť ľuďom architektúru z obdobia od druhej polovice ..