DENNÍK RELAX - Prázdninový hit štartuje //

Prázdninový hit štartuje

Obľúbená rodinná hra Poklady na LiptOVE sa rozbieha už 16. júna 2017. Deti čaká ešte viac atrakcií ako v minulom roku a nová sprievodkyňa po regióne ovečka Valaška. Do tajomných truhličiek bude možné nazerať až do konca septembra.

Hra za poznaním a objavovaním pokladov regiónu si získala rodiny s deťmi zo Slovenska, ale aj zahraničia. Atraktívnou formou predstavuje deťom krásy a atrakcie Liptova a motivuje ich stráviť pobyt v regióne aktívne a zábavne. „Prázdniny sú najmä o deťoch a preto je pre nás prirodzené, že sa snažíme vytvárať projekty, ktoré zabavia aj poučia práve ich. Poklady na LiptOVE robíme už štvrtým rokom a je to medzi rodinami s deťmi doslova hit,\" povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Liptáci cez projekt Poklady na LiptOVE predstavujú región so všetkými jeho klenotmi. Sú nimi hory, termálne pramene a voda, salaše a tradičná kuchyňa, história, poklady miest, dobrodružstvo aj novinka začínajúceho leta tzv. zvieratkovo. „Deti toto leto dostávajú projekt v novom šate a s novou sprievodkyňou, a to tradičnou ovečkou Valaškou. Valaška zohrala v histórii Liptova významné miesto, bohužiaľ z našich pasienkov sa vytráca. My sa snažíme, aby sa na ňu nezabudlo a aj takto cez detskú hru sa s ňou naši najmenší zoznámia,“ povedala projekt manažérka Miroslava Pallová.


  


Rodinám s deťmi postačí vybrať si zo širokej ponuky liptovských pokladov, nájsť truhličku alebo tabuľku. Následne vpísať do knihy pokladov odpovede na hádanky a okrem krásnych zážitkov po Liptove ich na infocentrách čaká drobný darček aj nálepky ovečiek, ktorými si dotvoria svoju vlastnú knihu pokladov. Pripravené je aj zlosovanie o atraktívne ceny.

„Deti zaujme viac ako päťdesiatka našich pokladov, čo je o tridsať percent viac, ako vlani. Zo skúseností z minulých ročníkov očakávame, že do projektu sa zapoja tisícky rodín,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Video ochutnávka liptovských pokladov je dostupná na tomto linku: http://www.visitliptov.sk/o-liptove/liptov-news/ .

Lovci pokladov by mali zbystriť. Leto je za dverami a rodinná hra Poklady na LiptOVE už štartuje.Články z rubriky: Krásy Slovenska

OSLÁVTE JESEŇ S VÍNOM A JAZZOM VO VINOHRADE TERRA PARNA

OSLÁVTE JESEŇ S VÍNOM A JAZZOM VO VINOHRADE TERRA PARNA

O dokonalú atmosféru sa tento rok postarajú Michal Bugala Triple ..

Pozvánka na zavŕšenie leta s cyklistami

Pozvánka na zavŕšenie leta s cyklistami

V sobotu 23. septembra sa v hlavnom meste uskutoční kultúrno-športová ..

Fest zemiakov na Liptove

Fest zemiakov na Liptove

O najlepšom kuchárskom tíme rozhodnú samotní návštevníci Švábkafestu. ..

 ROZHÝBTE SA S TRNAVOU V RÁMCI EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY