DENNÍK RELAX - ODHAĽTE ĎALŠIU TVÁR TRNAVY S ARCHITEKTOM NA BICYKLI //

ODHAĽTE ĎALŠIU TVÁR TRNAVY S ARCHITEKTOM NA BICYKLI

 Ak radi bicyklujete, milujete industriálne stavby a každé mesto chcete spoznávať netradičnou cestou, nemali by ste si nechať ujsť cykloprehliadku s názvom Trnava očami architekta. Vo vybraných termínoch v auguste a septembri sa môžete vydať na výlet do neďalekej minulosti a sledovať rozvoj Trnavy cez industriálne stavby, urbanistické riešenia a kontroverzné socialistické sídliská.

Aj tento rok Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pokračuje v projekte Trnava očami architekta. Podtitulmi, ktoré predstavujú dve tohtoročné témy cykloprehliadok, sú \"Mesto na prahu moderny\" a \"Po cestách trnavského industriálu\". Cieľom je priblížiť ľuďom architektúru z obdobia od druhej polovice 19. storočia, ktoré väčšina historikov nepovažuje za obohacujúce.

Industrializácia však bola súčasťou našej minulosti, rovnako ako architektonické plánovanie mesta počas socializmu. A práve prehliadka rozporuplných riešení otvára návštevníkom úplne nový pohľad na tvár mesta.

\"Jedna z cykloprehliadok povedie okolo miest a objektov, ktoré mali podstatný vplyv na rozvoj a zmeny v živote mesta. Je vedená „Po cestách trnavského industriálu“ a tvorí okruh začínajúci na mieste stretnutia na Družbe, ďalej smeruje k viacerým industriálnym objektom – k cukrovaru, pôvodnému „Kamennému“ mlynu či bývalému železničnému depu. Dozviete sa tak niečo nielen o samotných výrobných objektoch a ich architektúre, ale aj o obydliach naokolo. Prejdeme si však aj iné zaujímavé trasy, ktoré priblížia urbanistický rozvoj mesta,\" ozrejmil architekt Miroslav Beňák, ktorý počas cykloprehliadok predstaví záujemcom netradičné „pamiatky“, teda práve tie, ktoré vznikli v čase, keď sa Trnava začala rozrastať za hradby.

Pre tých, ktorí majú k dispozícií vlastné bicykle, stojí lístok 3 eurá. Ak však bicykel nemáte, nezúfajte, požičajú vám ho. Cena lístka je v takom prípade 5 eur. Lístky sa dajú objednať na stránke http://bit.ly/Cykloprehliadky2017 alebo priamo v Turistickom informačnom centre na Trojičnom námestí.


Miesto:                     Dátum a čas konania:
Trnava                     Augustové termíny: 12.8., 19.8. a 26.8.
Septembrové termíny: 16.9. a 23.9.


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia!


 Články z rubriky: Krásy Slovenska

Na Liptov aj do Tatier turisti poletia

Na Liptov aj do Tatier turisti poletia

Široké možnosti sa pre horské regióny otvárajú aj vďaka letisku ..

SPOZNAJTE CHUTE MALÝCH KARPÁT NA JESENNOM FESTIVALE VÍNA

SPOZNAJTE CHUTE MALÝCH KARPÁT NA JESENNOM FESTIVALE VÍNA

Celkom 30 vinárov z Malokarpatskej oblasti budú mať možnosť spoznať ..

Poľovnícky salón

Poľovnícky salón

Nová časť expozície v budmerickom kaštieli ..

V SMOLENICIACH SA NEBUDE NIKTO NUDIŤ, ZÁBAVA ČAKÁ MALÝCH AJ VEĽKÝCH

V SMOLENICIACH SA NEBUDE NIKTO NUDIŤ, ZÁBAVA ČAKÁ MALÝCH AJ VEĽKÝCH

Okrem remeselných trhov, maľovania na tvár a lukostreľby ich čakajú ..