DENNÍK RELAX - SPOZNAJTE NAJLEPŠIE VÍNA TOHTOROČNEJ VINÁRSKEJ SÚŤAŽE //

 SPOZNAJTE NAJLEPŠIE VÍNA TOHTOROČNEJ VINÁRSKEJ SÚŤAŽE

Kolekciu najlepších vín zo súťaže Víno Tirnavia budete môcť ochutnať v piatok 19. a v sobotu 20. mája v historickom centre Trnavy. Je sa na čo tešiť, keďže tento rok prestížna medzinárodná porota udelila rekordný počet ocenení.

Koncom apríla v Trnave medzi sebou súťažili tie najkvalitnejšie vína zo Slovenska a susednej Moravy. Vybrať si svojich favoritov spomedzi päťsto najlepších súťažných vín budete môcť počas festivalu Víno Tirnavia. Tento rok sa uskutoční priamo na nádvorí trnavskej radnice a na Hlavnej ulici. Nebudú chýbať ani tradičné trnavské kulinárske špeciality a hudobný program, ktorý umocní zážitok z dobrého vína a jedla.

Do súťaže vinári poslali až 542 vzoriek vín. Síce bol ročník 2016 z hľadiska úrody neporovnateľne slabší ako predošlý, kvalite vína to očividne pomohlo. Porota celkovo udelila rekordných sedem veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých a stotri strieborných medailí.

Jedným z ocenených víťazov bolo aj vinárstvo Víno Mrva&Stanko, ktorého ružová Frankovka modrá, r. 2016 sa stala jedným zo siedmich šampiónov. Ocenenia získali aj známe vinárstva z okolia Trnavy Karpatská Perla a Terra Parna. Cenu primátora mesta Trnavy za najvyššie hodnotené prírodne sladké víno získala Pálava, bobuľový výber, r. 2016 vinárstva Almazia – Čajkovič Winery.

Jubilejný 15. ročník súťaže mal tradične vysokú úroveň a priniesol aj viacero noviniek. Renomovaná súťaž zmenila svoj názov na Vino Tirnavia International Wine Competition. Medzinárodný rozmer jej dodala účasť zahraničných hodnotiteľov nielen z vinárskych veľmocí ako Francúzsko a Taliansko, ale aj z exotickejšej Južnej Kórey či Kolumbie.
Počas festivalu Víno Tirnavia sa môžete tešiť na iskrivé a svieže vína ročníka 2016, stále populárnejšie rosé, ale aj ušľachtilé červené vína starších ročníkov, ktoré vyzrievali niekoľko rokov v prítmí pivníc. Na svoje si prídu aj milovníci zvláštností, v ponuke bude napríklad vulkanické biovíno z Liparských ostrovov na juhu Talianska. Podujatie je príležitosťou aj pre vinárskych laikov, ktorí by sa radi presvedčili o výnimočných chuťových kvalitách slamových či ľadových vín. Organizátori nezabudli ani na deti a vodičov, pre ktorých pripravili čisté hroznové šťavy.

Viac informácií o festivale nájdete na www.regiontirnavia.sk.

Miesto, dátum a čas konania:
19. - 20. mája 2017 | 14:00 - 23:00 hod.
Nádvorie trnavskej radnice a Hlavná ulica v Trnave


************************
Vino Tirnavia International Wine Competition je najprísnejšou slovenskou vinárskou súťažou, na ktorej sa zlatá medaila udeľuje až od 90 bodov. Tohtoročná porota zložená z uznávaných slovenských aj zahraničných hodnotiteľov vín udelila na odbornej degustácii 21. a 22. apríla rekordných sedem veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých medailí a stotri strieborných medailí.  O vysokej úrovni tohtoročnej kolekcie vín svedčí nielen spomenuté množstvo medailí, ale aj to, že pod hranicou zverejnenia (menej než 75 bodov) ostalo iba trinásť vín. Vrcholom súťaže bol výber šampiónov vo finálovom kole, kde sa stretli najlepšie vína z každej komisie. Podmienky na udelenie titulu šampióna boli splnené v siedmich kategóriách.

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia!
 Články z rubriky: Krásy Slovenska

VOŇAVÉ LETO PLNÉ ČAROVNÝCH MOMENTOV PRINESÚ VÍNA Z MLYNA

VOŇAVÉ LETO PLNÉ ČAROVNÝCH MOMENTOV PRINESÚ VÍNA Z MLYNA

Jedinečný zážitok v príjemnej ba až rozprávkovej atmosfére. ..

CykloKorytnička s novinkou

CykloKorytnička s novinkou

Okrem makety železničky pribudli toto leto aj pečiatky. ..

Štrbské Pleso zažije víkendovú smršť umenia, zábavy a oddychu

Štrbské Pleso zažije víkendovú smršť umenia, zábavy a oddychu

Počas víkendu 21.-23.7.2017 povedú kroky umelcov, bojovníkov a návštevníkov na ..

Muž so železnou maskou

Muž so železnou maskou

Scénické nočné prehliadky - 21. a 22. júla 2017 na ..