DENNÍK RELAX - Záver leta v Hoteli Lomnica: prvý 3D mapping v histórii Vysokých Tatier //

Záver leta v Hoteli Lomnica: prvý 3D mapping v histórii Vysokých Tatier

Tohtoročné leto v Hoteli Lomnica bolo jedinečné a nezabudnuteľné. Preto sa s ním chceme aj rozlúčiť neopakovateľným zážitkom. Podujatie Umenie vo víne, ktoré sa uskutoční na terase a na námestí nášho hotela prvý septembrový víkend (1. a 2. 9.), v sebe spája štyri svety - svet zážitkovej gastronómie v podaní šéfkuchára Gaba Kocáka, vinárske majstrovstvo z vinárstva ViaJur, maliarske umenie Jana Hálu a moderné technológie, realizované unikátnou 3D videoprojekciou na priečelí Hotela Lomnica, prvou v histórii Vysokých Tatier. To všetko jednoducho musíte zažiť, ochutnať a vidieť na vlastné oči!

Degustačný večer s vinárstvom ViaJur
V piatok 1. septembra potešíme vaše chuťové bunky, pretože špičkovú gastronómiu Gaba Kocáka spojíme s tými najlepšími vínami vinárstva ViaJur. Zatiaľ čo sa Gabo bude venovať umeniu na tanieri, vinár Andrej Kukumberg vám predstaví umenie vo víne – unikátnu kolekciu vín inšpirovanú maliarom Janom Hálom. Jeho obrazy totiž už nenájdete len v našej Galérii Lomnica, ale aj na etiketách limitovanej edície vín z vinárstva ViaJur.
Degustačný večer sa začne o 18.00 hod. v Reštaurácii Sissi a keďže je počet miest obmedzený, je potrebné si miesto rezervovať vopred.

Sobota plná nefalšovanej zábavy pre celú rodinu
Podujatie Umenie vo víne bude pokračovať v sobotu 2. 9. bohatým programom pre celú rodinu. Hneď popoludní čaká na tých najmenších Baby Band - minikoncert s pesničkami FÍHA tralala. Súbežne bude prebiehať nielen degustácia vín ViaJur na terase nášho hotela a v obchodíku Selaví, ale aj výstava a jazda na veteránoch či lektorované prehliadky Galérie Lomnica s minikvízom a súťažou o degustačnú večeru. Najmenších poteší i maľovanie na tvár a umelecké duše zas workshop výroby predmetov z korkov a fliaš.
Večer prinesie okrem vyhodnotenia súťaže o degustačnú večeru a krstu vinárskeho auta a vínotéky ViaJur úžasný koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND, ktorí určite roztancujú všetkých prítomných.

Zlatý klinec večera - prvá 3D videoprojekcia vo Vysokých Tatrách
Tatranská Lomnica zažije unikátne divadlo, ktoré všetkým vyrazí dych. Pripravili sme pre vás jedinečné audiovizuálne dielo – videoprojekciu vytvorenú technikou 3D mappingu. Pri nej sa vám bude zdať, že budova, na ktorej sa film premieta, sa hýbe a mení. Celú atmosféru bude dotvárať hudba vytvorená špeciálne na túto príležitosť. Priečelie Hotela Lomnica ožije romantickým a čarovným príbehom nielen nášho hotela, ale aj vinárstva ViaJur, ktoré sídli v Pállfyovskom kaštieli vo Svätom Jure. Svojou prítomnosťou postupne oživuje históriu kaštieľa, ktorá bola odnepamäti spojená s výrobou vína a vinárstvom. Preto prijmite srdečné pozvanie do sveta fantázie, ktorý je popretkávaný históriou, vášňou k umeniu a láskou k výnimočným vínam, a zažite to na vlastné oči.

Kvôli navodeniu správnej atmosféry si pozrite podobnú šou, ktorá sa konala počas Festivalu svetla v Bratislave. Je ohromujúce vidieť to na videu, avšak nikdy to nebude také ako naživo.
Preto sa na vás tešíme v sobotu 2. 9. večer o 20.30 hod. pred Hotelom Lomnica!
Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica 92, 059 60 Vysoké Tatry, Slovakia
www.hotellomnica.sk

Program podujatia Umenie vo víne Terasa a námestie pri Hoteli Lomnica, Tatranská Lomnica 92, 059 60 Vysoké Tatry
Piatok 1. 9. 2017
18.00 hod. – degustačný večer – kuchárske umenie Gaba Kocáka spojené s umením vo víne v podaní vinára Andreja Kukumberga
Sobota 2. 9. 2017 Moderátor: Robert Černák 13.00 hod. - Baby Band (minikoncert pre najmenších s pesničkami FÍHA tralala) Súbežne bude prebiehať degustácia vín ViaJur na terase Hotela Lomnica a v obchodíku Selaví 19.00 hod. - vyhodnotenie súťaže 19.20 hod. - krst vinárskeho auta a vínotéky ViaJur Krstná mama: p. Dorota Pospíšilová (najúspešnejšia slovenská šľachtiteľka vínnej révy) 19.30 hod. - koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND 20.30 hod. - príbeh Hotela Lomnica a ViaJur Umenie vo víne predstavené v prvej 3D videoprojekcii vo Vysokých Tatrách
Sprievodný program • Výstava veteránov a jazda na nich • Degustácia vín ViaJur v enotéke Selaví a na terase Hotela Lomnica • Lektorované prehliadky Galérie Lomnica s minikvízom a súťažou o degustačnú večeru • Maľovanie na tvár • Workshop výroby predmetov z korkov a fliaš
Viac informácií o podujatí nájdete aj na facebookovej stránke Hotela Lomnica alebo na webovej stránke www.hotellomnica.sk.Články z rubriky: Hotely, ubytovanie

Zámocký hotel The Grand Vígľaš oslávi narodeniny vo veľkom štýle

Zámocký hotel The Grand Vígľaš oslávi narodeniny vo veľkom štýle

Zámok Vígľaš si pri príležitosti 3. výročia pripravil bohatý program ..

Výstava starých vozidiel a retro módna prehliadka v priestoroch The Grand Vígľaš

Výstava starých vozidiel a retro módna prehliadka v priestoroch The Grand Vígľaš

Veľkolepá The Grand Retro Show na Zámku Vígľaš 12. 8. ..

Vychutnajte si leto na ozajstnom zámku vo Vígľaši

Vychutnajte si leto na ozajstnom zámku vo Vígľaši

Zámocký hotel The Grand Vígľaš poskytne základňu pre výlety i ..

Ochutnajte skvelé špeciality z nového menu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

Ochutnajte skvelé špeciality z nového menu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

Pri tvorbe jedálnička použil tím vedený Tomášom Tejbusom suroviny dostupné ..