DENNÍK RELAX - Záver leta v Hoteli Lomnica: prvý 3D mapping v histórii Vysokých Tatier

Záver leta v Hoteli Lomnica: prvý 3D mapping v histórii Vysokých Tatier

Tohtoročné leto v Hoteli Lomnica bolo jedinečné a nezabudnuteľné. Preto sa s ním chceme aj rozlúčiť neopakovateľným zážitkom. Podujatie Umenie vo víne, ktoré sa uskutoční na terase a na námestí nášho hotela prvý septembrový víkend (1. a 2. 9.), v sebe spája štyri svety - svet zážitkovej gastronómie v podaní šéfkuchára Gaba Kocáka, vinárske majstrovstvo z vinárstva ViaJur, maliarske umenie Jana Hálu a moderné technológie, realizované unikátnou 3D videoprojekciou na priečelí Hotela Lomnica, prvou v histórii Vysokých Tatier. To všetko jednoducho musíte zažiť, ochutnať a vidieť na vlastné oči!

Degustačný večer s vinárstvom ViaJur
V piatok 1. septembra potešíme vaše chuťové bunky, pretože špičkovú gastronómiu Gaba Kocáka spojíme s tými najlepšími vínami vinárstva ViaJur. Zatiaľ čo sa Gabo bude venovať umeniu na tanieri, vinár Andrej Kukumberg vám predstaví umenie vo víne – unikátnu kolekciu vín inšpirovanú maliarom Janom Hálom. Jeho obrazy totiž už nenájdete len v našej Galérii Lomnica, ale aj na etiketách limitovanej edície vín z vinárstva ViaJur.
Degustačný večer sa začne o 18.00 hod. v Reštaurácii Sissi a keďže je počet miest obmedzený, je potrebné si miesto rezervovať vopred.

Sobota plná nefalšovanej zábavy pre celú rodinu
Podujatie Umenie vo víne bude pokračovať v sobotu 2. 9. bohatým programom pre celú rodinu. Hneď popoludní čaká na tých najmenších Baby Band - minikoncert s pesničkami FÍHA tralala. Súbežne bude prebiehať nielen degustácia vín ViaJur na terase nášho hotela a v obchodíku Selaví, ale aj výstava a jazda na veteránoch či lektorované prehliadky Galérie Lomnica s minikvízom a súťažou o degustačnú večeru. Najmenších poteší i maľovanie na tvár a umelecké duše zas workshop výroby predmetov z korkov a fliaš.
Večer prinesie okrem vyhodnotenia súťaže o degustačnú večeru a krstu vinárskeho auta a vínotéky ViaJur úžasný koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND, ktorí určite roztancujú všetkých prítomných.

Zlatý klinec večera - prvá 3D videoprojekcia vo Vysokých Tatrách
Tatranská Lomnica zažije unikátne divadlo, ktoré všetkým vyrazí dych. Pripravili sme pre vás jedinečné audiovizuálne dielo – videoprojekciu vytvorenú technikou 3D mappingu. Pri nej sa vám bude zdať, že budova, na ktorej sa film premieta, sa hýbe a mení. Celú atmosféru bude dotvárať hudba vytvorená špeciálne na túto príležitosť. Priečelie Hotela Lomnica ožije romantickým a čarovným príbehom nielen nášho hotela, ale aj vinárstva ViaJur, ktoré sídli v Pállfyovskom kaštieli vo Svätom Jure. Svojou prítomnosťou postupne oživuje históriu kaštieľa, ktorá bola odnepamäti spojená s výrobou vína a vinárstvom. Preto prijmite srdečné pozvanie do sveta fantázie, ktorý je popretkávaný históriou, vášňou k umeniu a láskou k výnimočným vínam, a zažite to na vlastné oči.

Kvôli navodeniu správnej atmosféry si pozrite podobnú šou, ktorá sa konala počas Festivalu svetla v Bratislave. Je ohromujúce vidieť to na videu, avšak nikdy to nebude také ako naživo.
Preto sa na vás tešíme v sobotu 2. 9. večer o 20.30 hod. pred Hotelom Lomnica!
Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica 92, 059 60 Vysoké Tatry, Slovakia
www.hotellomnica.sk

Program podujatia Umenie vo víne Terasa a námestie pri Hoteli Lomnica, Tatranská Lomnica 92, 059 60 Vysoké Tatry
Piatok 1. 9. 2017
18.00 hod. – degustačný večer – kuchárske umenie Gaba Kocáka spojené s umením vo víne v podaní vinára Andreja Kukumberga
Sobota 2. 9. 2017 Moderátor: Robert Černák 13.00 hod. - Baby Band (minikoncert pre najmenších s pesničkami FÍHA tralala) Súbežne bude prebiehať degustácia vín ViaJur na terase Hotela Lomnica a v obchodíku Selaví 19.00 hod. - vyhodnotenie súťaže 19.20 hod. - krst vinárskeho auta a vínotéky ViaJur Krstná mama: p. Dorota Pospíšilová (najúspešnejšia slovenská šľachtiteľka vínnej révy) 19.30 hod. - koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND 20.30 hod. - príbeh Hotela Lomnica a ViaJur Umenie vo víne predstavené v prvej 3D videoprojekcii vo Vysokých Tatrách
Sprievodný program • Výstava veteránov a jazda na nich • Degustácia vín ViaJur v enotéke Selaví a na terase Hotela Lomnica • Lektorované prehliadky Galérie Lomnica s minikvízom a súťažou o degustačnú večeru • Maľovanie na tvár • Workshop výroby predmetov z korkov a fliaš
Viac informácií o podujatí nájdete aj na facebookovej stránke Hotela Lomnica alebo na webovej stránke www.hotellomnica.sk.