DENNÍK RELAX - Ochutnajte skvelé špeciality z nového menu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras //

Ochutnajte skvelé špeciality z nového menu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

Bryndzu považujeme za národné jedlo či biele zlato. Oprávnene, veď kto by ju nepoznal a nemal rád? Keďže jarné obdobie je hlavne sezónou bryndze, tak nesmie chýbať ani v novom menu luxusného tatranského hotela Grand Hotela Kempinski High Tatras.

“V novom menu sa naďalej držíme svetových trendov, a to hlavne využívať sezónne suroviny z lokálnych zdrojov. Osvedčilo sa nám doňho zaraďovať jedlá a ingrediencie, ktoré sú našim hosťom známe z detstva a našou snahou je jemne ich inovovať,” vysvetľuje svoj výber Tomáš Tejbus, šéfkuchár Grand Restaurant.


 
Pri tvorbe jedálnička použil tím vedený Tomášom Tejbusom suroviny dostupné na Slovensku a v Grand Restaurant sa držali kréda: "menej je niekedy viac". Taktiež sa sústredili na zmyselné kombinácie a výraznú chuť použitých textúr. Pochutiť si tak môžete na čerstvej zelenine, teľacom paprikáši alebo zemiakových posúchoch s bryndzovou penou, bravčovým popcornom a šalotkovou marmeládou. Nechýbajú ani tradičné zemiakové halušky so 100 percentnou bryndzou z fariem na východnom Slovensku.“Úlohou týchto jedál je dodať energiu a sviežosť po zime, ktorá bola v tomto roku naozaj dlhá. Preto jednotlivé chody obsahujú veľa zeleniny, medzi ktorými je aj kráľovná jari špargľa, a ľahké druhy mias ako morčacie stehno pripravené metódou sous-vide, konfitované jahňacie kolienko alebo pečený mufloní chrbát. Hosťom by som určite odporúčaľ ochutnať filet zo sivoňa marinovaný v brezovej vode v kombinácii s mladým petržlenom, rebarborou, kaviárom a šťaveľom,” dodáva na záver Tomáš Tejbus. Články z rubriky: Hotely, ubytovanie

Výstava starých vozidiel a retro módna prehliadka v priestoroch The Grand Vígľaš

Výstava starých vozidiel a retro módna prehliadka v priestoroch The Grand Vígľaš

Veľkolepá The Grand Retro Show na Zámku Vígľaš 12. 8. ..

Vychutnajte si leto na ozajstnom zámku vo Vígľaši

Vychutnajte si leto na ozajstnom zámku vo Vígľaši

Zámocký hotel The Grand Vígľaš poskytne základňu pre výlety i ..

Kravský hotel vo Východnej

Kravský hotel vo Východnej

Prehliadky farmy sú veľmi originálny a neobvyklý produkt cestovného ruchu. ..

Rozmaznajte sa vínnymi terapiami v ZION SPA PREMIUM v bratislavskom hoteli Sheraton

Rozmaznajte sa vínnymi terapiami v ZION SPA PREMIUM v bratislavskom hoteli Sheraton

Zažijete výnimočnú antioxidačnú silu polyfenolov a svojmu telu dodáte energiu ..