DENNÍK RELAX - TIP NA VÍKEND: VYCHUTNAJTE SI ČARO LETNEJ TRNAVY

TIP NA VÍKEND: VYCHUTNAJTE SI ČARO LETNEJ TRNAVY

 Trnava a jej okolie sú plné skrytých pokladov. Ak hľadáte miesto, kde stráviť príjemný víkend s rodinou alebo zábavné chvíle s priateľmi, neváhajte a navštívte slovenský Malý Rím. Mesto a jeho pamiatky jednoznačne majú čo ponúknuť. V zozname toho najlepšieho, čo Trnava ponúka, si každý nájde to svoje.

Dokonalý výhľad z Mestskej veže
Ak chcete mať počas vašej návštevy celé mesto ako na dlani, neváhajte a vystúpte do výšin jednej z najtypickejších pamiatok Trnavy. Renesančná Mestská veža meria 57 metrov, pričom jej vyhliadková ochodza sa nachádza vo výške 29 metrov. Celé mesto vám predstaví z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu. Ak chcete vedieť viac, stačí sledovať oficiálnu stránku regiónu Tirnavia (http://www.regiontirnavia.sk), kde sa dozviete všetko potrebné.

 

Čaro kostolov
Mnohí Slováci ani len netušia, koľko histórie, krásy a pamiatok sa v Trnave skrýva. Jednou z najzaujímavejších devíz mesta sú kostoly postavené v rôznych architektonických štýloch. Práve vďaka rôznym obdobiam, v ktorých vznikali, z každého chrámu dýcha na návštevníkov osobité čaro. Počas návštevy mesta preto určite nevynechajte Baziliku svätého Mikuláša, Katedrálu svätého Jána Krstiteľa, Kostol svätého Jakuba, Kostol svätej Heleny či Evanjelický kostol. Výnimočným zážitkom môže byť aj návšteva dvoch trnavských synagóg. Jedna, nazývaná aj "Malá synagóga", vás ohromí zachovaným interiérom a vôňou lahodnej kávy, druhá, Status quo ante, je centrom súčasného umenia.Romantická prechádzka v Parčíku Bela IV.
Desaťročia neprístupný parčík, ktorý nesie meno kráľa Bela IV., otvorili pre širokú verejnosť iba nedávno. Spustnutý priestor vyplnila svieža zelená tráva, kvety a stromy. Mesto do rekonštrukcie investovalo viac ako 250-tisíc eur. Slúži hlavne na oddych, ale konať sa tu budú aj komornejšie kultúrne podujatia pod holým nebom.


Škola golfu
V máji otvoril golfový klub GOLF Trnava svoje prvé deväť jamkové ihrisko. Obyvateľom trnavského kraja, ako aj jeho návštevníkom, sa tak naskytla skvelá príležitosť vyskúšať si milionársku hru na vlastnej koži. Trnavská golfová akadémia je ihrisko určené na precvičenie krátkej hry, ktorá býva v golfe často tou najdôležitejšou. Začínajúci golfisti si ihrisko môžu užívať počas celého týždňa.

#Trnava
Trnavskú pešiu zónu už minulý rok zdobil obrovský nápis, ktorý pripomínal všetkým návštevníkom tohto čarovného mesta, kde zažili tie najkrajšie chvíle. Deväťmetrový nápis #TRNAVA opäť pomaľovali mladí lokálni umelci, a to priamo na ulici. Vďaka symbolu hashtag, ktorý sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach, sa mesto spája s celým svetom. Netradičný umelecký kúsok sa tak stal nevyhnutnou zastávkou pre všetkých turistov v rámci návštevy významných trnavských pamiatok.

Okrem vymenovaných aktivít však v rámci kultúrneho leta Trnava ponúkne aj množstvo zaujímavých koncertov či divadelných predstavení. Zabavia sa nielen rodiny s deťmi či seniori, ale aj všetci mladí milovníci dobrej hudby túžiaci po nezabudnuteľných zážitkoch.

Pre tých, ktorí by radi strávili v Trnave pár dní navyše, je pripravená aj široká ponuka hotelov a penziónov. Vybrať si môžete z ubytovacích zariadení ako sú Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.


Otváracie hodiny:
Bazilika svätého Mikuláša
po-pia: 10.00 – 12.00 h., 14.00 – 16.00 h.
so: zatvorené
ne: 14.00 – 17.00 h.

Kostol svätého Jakuba, Kostol svätej Heleny, Evanjelický kostol
od 1. 6.  2017 do 30. 9. 2017 so-ne: 14.00 – 17.00 h.

Katedrála svätého Jána Krstiteľa
po-pia: 10.00 – 12.00 h., 14.00 – 17.00 h.
so: 11.00 – 16.00 h.
ne: zatvorené

Mestská veža
Každodenne od 10.00 do 18.00 h.

Trnavská golfová akadémia
Možnosť telefonických alebo online rezervácií na http://www.golftrnava.eu/kontakt/

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.