DENNÍK RELAX - Plánujete rodinnú lyžovačku? Vyberáme za vás 7 stredísk v Dolnom Rakúsku vhodných pre rodiny. //

Plánujete rodinnú lyžovačku? Vyberáme za vás 7 stredísk v Dolnom Rakúsku vhodných pre rodiny.

Mierne kopce, na ktorých sa deti nebudú báť a dospelí nudiť, veľkorysé lyžiarske svahy a vleky bez čakania v radoch - to je Dolné Rakúsko. Na väčšine kopcov prevažujú modré zjazdovky, ktoré dopĺňajú zábavné parky, freerideové terény, večerné lyžovanie a samozrejme i strmšie zjazdovky pre športovcov. V ponuke pre rodiny sú najrôznejšie prázdninové ubytovacie možnosti. Každý si nájde to svoje - penzióny s vlastným stravovaním, dovolenka na farme i rodinné hotely. A to všetko len kúsok za hranicami.

Göstling-Hochkar - najväčšie dolnorakúske stredisko
Hochkar je so svojimi 19 km zjazdoviek najväčším lyžiarskym strediskom s každoročnou istotou snehu v Dolnom Rakúsku, ktoré vás nadchne svojou rozmanitoskou a množstvom zážitkov na svahu i mimo neho. Vo výške 1 800 m s výbornými snehovými podmienkami nájdu skvelé podmienky začiatočníci, aktívni ližiari, snowboardisti i deti v rozprávkovom lese. Za vyskúšanie stoja i sánkarské dráha a sane ťahané koňmi. Tip na prenocovanie: Krásny hotel JUFA Hochkar hneď vedľa svahu.

Lackenhof-Ötscher - ubytovanie priamo na zjazdovke
Lackenhof vás nadchne svojou plohou priamo na svahu hory Ötscher. Množstvo možností na ubytovanie, skvelé snehové podmienky, zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti, 9 lanoviek a vlekov - to všetko priamo na jednom svahu. S kartou Schneemannkarte pre celú dokonca výrazne ušetríte. Kúpiť si ju môžete priamo v stredisku.

Annaberg - rodinný raj s výhľadmi
Rozmanité stredisko Annaberg ponúka rodinné lyžovanie so zjazdovkami dlhými 12,5 km. Užijete si okúzľujúci výhľad na Ötscher a deti do 6 rokov tu môžu jazdiť úplne zadarmo ak sú v sprievode platiaceho dospelého. V ponuke sú aj krásne rodinné holtely s detskými ihriskami, vodným svetom a wellness oázou. Vyskúšať môžete sánky, snežnice, korčuľovanie, bežkovanie a odporúčame navštíviť aj historickú jazdiareň.

Gemeindealpe Mitterbach - vrchol rozmanitosti
Od vrchov až k údoliam dokáže Gemeindealpe vždy prekvapiť. Ak hľadáte dobrodružstvo, tu ho dozaista nájdete. A hoci sú v ponuke tohto strediska úžasné dovolenky pre rodiny s deťmi, na svoje si prídu najmä športovci vďaka strmším svahom, úsekom s digitálnym meračom času alebo vo Freeride Arene s hlbokým snehom.


Skiland - St. Corona am Wechsel & Mönichkirchen
Toto stredisko nadchne malých lyžiarov veselými lyžiarskymi a snowboardovými kurzami, konceptom ski-light a príjemnou súkromnou výukou. Vďaka 350 m dlhému vleku a pohyblivým pásom sa lyžovať naučíte veľmi jednoducho. Potešia vás aj novinky ako zimný park s rampami, terénne vlny či špeciálny úsek pre fun, speed & racing. Len pár kilometrov ďalej sa nachádza stredisko Mönichkirchen-Mariensee a Alpengasthof Enzian, ktoré ponúkajú bohatý program pre celé rodiny .

Zauberberg Semmering - lyžovanie vo dne v noci
Ak ste skutočným fanúšikom lyžovania, snowboardingu a sánkovania, Semmering je pre vás tým správnym miestom. Na svahoch sa tu jazdí dlho po 18:00. Umelé osvetlenie nádherne rožiari nie len svah ale aj okolitú krajinu. Odporúčame si vyskúšať i službu "Skiline", ktorá vám vyhodnotí vaše lyžiarske schopnosti. Množstvo zjazdoviek, vlekov, funpark a zjazdovka Svetového pohára vás určite a dosýta zabavia.

Wunderwiese Puchberg
Menšie, ale veľmi obľúbené lyžiarske stredisko ponúka zábavu na snehu i mimo neho. Detské rozprávkové centrum s lyžiarskym kobercom, lyžiarska a horolezecká škola, freerideové dobrodružstvá, kurzy lozenia po ľade a skialpinistické túry so sprievodcom sú aktivity, ktoré musíte vyskúšať. Na záver sa môžete posilniť horúcim nápojom v chate pri hornej stanici lanovky a užiť si okúzľujúci výhľad na údolie Puchbergu.

Náš tip pre rodiny:
Kombinovaný skipas Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: s týmto skipasom máte zaručené, že lyžovanie v týchto dvoch oblastiach bude naozaj lacnejšie. Deti do 10 rokov tu zaplatia len 3 € na deň - na svahu by však mali byť v sprievode aspoň 1 platiaceho rodiča.

Ďalšie zimné a lyžiarske tipy nájdete na stránke www.dolne-rakúsko.info.


Zdroj fotografií: Dolné RakúskoČlánky z rubriky: Cestovanie

Na vianočné trhy do Viedne najvýhodnejšie so Slovak Lines

Na vianočné trhy do Viedne najvýhodnejšie so Slovak Lines

So Slovak Lines môžete navštíviť rakúsky zámok Schloss Hof. Nachádza ..

Zažite pravú predvianočnú atmosféru na čarovných adventných trhoch v Dolnom Rakúsku

Zažite pravú predvianočnú atmosféru na čarovných adventných trhoch v Dolnom Rakúsku

Odporúčame navštíviť trhy na zámockých nádvoriach, vo vínnych pivničkách, remese ..

Víno zo slovenských viníc nájdete v menu michelinskej reštaurácie v Marseille

Víno zo slovenských viníc nájdete v menu michelinskej reštaurácie v Marseille

Vína zo Slovenských Viníc chcú ochutnať aj v ďalších dvoch ..

Čo by vás malo zaujímať pri výbere dovolenky?

Čo by vás malo zaujímať pri výbere dovolenky?

Najlepšie bude, keď si ešte doma vyberiete lokalitu, kde ..