BASKETBAL:      1.liga žien - skupina západ :

BKM Piešťany - AŠK Slávia Trnava   73:49  (62:32, 34:19, 15:7)

¼: 15:7, 19:12, 28:13, 11:17

Zákl. zost.:      Stanková 16, Horváthová 19, Rybáriková 23, Matúšová 5, Vargová 4

Striedali:         Tarabová 0, Mináriková 2, Varhaníková 4

V derby jasné víťazstvo Piešťan

Zápas začali domáce koncentrovane a viedli už 11:0, v druhej štvrtine potom po mnohých pekných kombináciach zvýšili náskok na 30:9. Hostky síce pred prestávkou znížili na 34:19, ale vstup do druhého polčasu opäť vyšiel domácim a po šnúre 11 bodov viedli už 45:19. Keďže sa hostky herne trápili, do poslednej štvrtiny išli Piešťanky s 30 bodovým náskokom 62:32. V poslednej štvrtine sa podarilo hostkám mierne skorigovať výsledok, ale k víťazstvu v zápase boli veľmi ďaleko. Strelecky sa presadili Rybáriková (23 bodov) a Horváthová (19 bodov).

BKM Piešťany - HK Filozof Bratislava   63:66  (47:48, 33:27, 12:17)

¼: 12:17, 21:10, 14:21, 16:18

Striedali:         Tarabová 0, Mináriková 4, Varhaníková 3, Ronecová 2

Tesná prehra domácich

V nedelnom zápase začali domáce vlažne, čo súper využil a vytvoril si 5 bodový náskok. V druhej štvrtine sa obraz hry zmenil, Piešťanky rýchlo vyrovnali a v polčase viedli 33:27. V tretej štvrtine hostky veľmi pritvrdili hru, často hrali za hranicou dovoleného, navyše domácim odišla streľba... Do posledného dejstva sa išlo za stavu 47:48, hostkám sa podaril začiatok štvrtiny a viedli 49:58. Piešťanky vyrovnali necelé dve minúty pred koncom na 61:61, v závere však dva nesprávne výroky rozhodcov zobrali domácim loptu a zápas so šťastím vyhrali Bratislavčanky. Strelecky sa presadili Stanková (24 bodov).

Posledný zápas sezóny odohrajú dievčatá 18.4.2010 v Leviciach.