Hokejisti doma rozobrali Púchov

V súboji s posledným Púchovom domáci nenechali nič na náhodu a už pri prvom striedaní Jánoš našiel Pupáka, a ten zakončil pomedzi Rybárove betóny. Druhý gól mohol v presilovke pridať Peško, jeho strela však do brány neprešla. Úspešný nebol ani Jánoš, ale Románek svoju samostatnú akciu už dotiahol do gólového konca a zvýšil na 2:0. Pokračujúci kolotoč piešťanských akcií mohol preťať Ružička, stroskotal ale na Ondrejkovi. Piešťanci sa snažili svoje akcie doťahovať do prázdnej brány, čo sa im aj raz podarilo, keď bol na konci úspešnej kombinácie Pupák, ale strely Románka, Peška a Mišuru skončili v Rybárovej lapačke.

Druhú tretinu začali opäť aktívnejšie Piešťany a po rozobratí obrany hostí Románek prihrával na voľného Kolníka medzi kruhmi, ktorý strelil štvrtý gól do Rybárovej siete. Z ojedinelej šance potom mohol aspoň znížiť Ružička, ale nastrelil iba žrď piešťanskej brány. O chvíľu na to si išli na trestnú lavicu posedieť dvaja Púchovčania a vo výhode o dvoch hráčov Bokroš od modrej čiary skóroval. Pokračujúcu presilovku potom ukončil Vrána po dorážke Grmanovej strely a vyhnal Rybára z brány. Na jeho miesto sa postavil Zubo, a ten do konca druhej tretiny už neinkasoval, aj keď Vyletelkovej strele veľa nechýbalo.

Tretiu dvadsaťminútovku načal gólovou šancou Mišura, ale trafil iba do žrde. Gól ale nečakane padol na druhej strane, keď domáca obrana nechala úplne voľného Bednárika, ku ktorému sa dostala Ružičkova odrazená strela a ten už nemal problém trafiť odkrytú bránku. Odpoveď na seba však nenechala dlho čakať. Už o dve minúty neskôr Mišura z kruhu na vhadzovanie vymietol pavučiny v Zubovej bráne a hostia boli na dne. Frustráciu neuniesol Ludvig a nešetrným napadnutím desať minút pred koncom na mantinel priklincoval Vyletelku. Dostal za to trest na 5 minút a do konca zápasu. Presilovku dokázali domáci dokonale využiť a po akciách na jeden dotyk sa presadili Mišura s Klčom a desiaty gól do púchovskej siete pridal kapitán Románek. Bodku za stretnutím dal ešte strelou do žrde Bokroš a Piešťany mohli oslavovať vysokú výhru.

ŠHK 37 Piešťany - HK Púchov 10:1 (3:0, 3:0, 4:1)

Góly: 00:36 Pupák (Jánoš), 06:14 Románek (Haring), 11:33 Pupák (Jánoš, Mišura), 24:13 Kolník (Románek, Peško), 28:30 Bokroš (Jánoš, Pupák), 29:17 Vrána (Grman, Učeň), 46:25 Mišura (Vyletelka, Bokroš), 50:54 Mišura (Románek) , 51:33 Klčo (Mihálik), 51:59 Románek (Peško) - 44:04 Bednárik (Ružička, M.Potoček)

ŠHK 37 Piešťany: Ondrejka - Bokroš, Hruška, Urban, Kolník, K.Grman, Vrána, J.Macháč, Mrázik - Jánoš, Mišura, Pupák - Haring, Peško, Románek - Rybárik, Učeň, Klčo - Lisoň, Mihálik, Vyletelka

HK Púchov: Rybár, 29:17 Zubo - Tichý, Vereš, Richter, Zalčík, Kováčik, Celar, Faktor - Ružička, M.Potoček, Bednárik - Pavlovič, Uhlík, Grošaft - Zemko, Ludvig, M.Kelemen - Sušanin, Kudlej

Ostatné výsledky: Bardejov - Senica 4:2, Liptovský Mikuláš - Trebišov 4:1, Prešov - Topoľčany 7:2, Trnava - Spišská Nová Ves 1:2, Detva - Michalovce 4:3sn