1. kolo -  FKM Nové Zámky - PFK Piešťany

III. Liga Západ - sezóna 2012/2013

1. kolo - 04.08.2012 - sobota - 17:30

FKM Nové Zámky - PFK Piešťany 3:1 (2:0)

Komentár:
V prvom kole sa nováčik z Piešťan predstavil na pôde 10. mužstva minulej sezóny – FKM Nové Zámky. Úvod patril domácim a už v 6. min. mali obrovskú príležitosť na otvorenie skóre. Ani na 3x však nedokázali dostať loptu do siete PFK, keď na bránkovej čiare zachraňovali Valla s Vyskočom. Odpovedať sa snažil hosťujúci Pyrka, jeho strela zo 16m šla nad domácu bránu. Nové Zámky sa dostali do vedenia v 14. min., prízemný center Iliča si do siete zrazil Hodulík – 1:0. Piešťanci okamžite odpovedali no neúspešne. Roh Chebeňa poslal Sailer len do náručia Miháleka, Pyrkov z druhej strany zas Galba hlavou tesne nad a slabú strelu Ulricha zneškodnil taktiež brankár. Domáci kontrovali Košútom, ktorý poslal center neudržateľného Iliča vedľa. V 40. min., po drobnom zaváhaní Hodulíka, sa do obrovskej šance dostal opäť Košút. Brankár PFK však svoje zaváhanie napravil a jeho strelu vyrazil na roh. O chvíľu, po chybe domácej obrany, sa do úniku troch na jedného dostali hostia, no prihrávka Ulricha nenašla Mehdi-Karima. Známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj tu. Už v nadstavenom čase zahrávali domáci rohový kop a slabá hlavička Eršeka, na prekvapenie všetkých, prekĺzla Hodulíkovi pomedzi ruky až do siete – 2:0. Otrasený hostia sa v druhom polčase snažili o zvrátenie výsledku, no do prvej šance sa dostal znova domáci Košut. Jeho tretiu veľkú šancu hasil Chebeň. V 59. min. sa v 16tke uvoľnil Pyrka, ale jeho technická strela z 12 m minula bránu. V 76. min. ostal faul na Gligiča bez odozvy hlavného arbitra a rýchli brejk domácich musel na 2x likvidovať Hodulík. O minútu hostia zdramatizovali zápas po najkrajšom momente v zápase. Rýchla rozohrávka sa dostala k Mehdi-Karimovi, ten na poliacej čiare obišiel stopéra a z vyše 40 m nachytal na hruškách domáceho brankára – 2:1. Domáci už nedovolili Piešťancom siahnuť na body. Naopak, v 85. min. ešte šancu Juríka zlikvidoval Hodulík, ale o ďalšiu minútu jeho strela, po prihrávke Gajdoša, už skončila v sieti PFK – 3:1. Hostia tak v svojom prvom vystúpení v III. lige doplatili na nováčikovské chyby a zaknihovali si prvú prehru.

Góly : 14. Hodulík (vlastný), 45. Ešek, 87. Jurík - 77. Mehdi-Karim.
ŽK: Horáček - Rusnák, Halás, Valachovič, Valla.
ČK: -

Zostava FKM: Mihálek - Zsák, Gajdoš, Horáček (70. Jurík), Ilič, Bukovič, Cingel (89. Bacigál), Hlavačka, Fehervári (26. Bombicz), Ešek, Košút.
Zostava PFK: Hodulík - Vyskoč, Sailer, Chebeň, Valla - Pyrka (69. Valachovič), Galba, Rusnák (46. Halás), Gligič - Mehdi-Karim (88. Masarik), Ulrich.

07.08.2012 – utorok – 17:30 – Slovnaft cup 2012 – 1. kolo: OTJ Moravany nad Váhom – PFK Piešťany
11.08.2012 – sobota – 17:30 – III. Liga západ – 2. kolo: PFK Piešťany – Spartak Vráble