Piešťanské Čajky – Spišská Nová Ves 85:73

V prvom štvrťfinálovom zápase play-off basketbalovej extraligy žien sa stretli susedné družstvá v tabuľke. V základnej časti vyhrali obe pod košmi súpera a to naznačovalo,  že pôjde o vyrovnaný zápas. Tak sa aj stalo. Napokon sa radovali z víťazstva 85:73 domáce Čajky a v štvrťfinálovej sérii na dva víťazné zápasy vedú 1:0. Odvetaa sa hrá v sobotu v Spišskej Novej Vsi a prípadný tretí zápas v stredu 27. marca v Piešťanoch.

Oba kolektívy začali úvodný duel play-off v Piešťanoch zodpovedne a zaplnené hľadisko haly Gymnázia P. Coubertina, v ktorej sa tiesnilo 400 divákov, videlo výborný basketbal.  „Naše dievčatá zvládli záver vyrovnanej úvodnej štvrtiny a do druhej išli s päťbodovým náskokom. Ten v druhej desaťminútovke natiahli na rozdiel jedenástich bodov, no Spišiačky ho ešte do zmeny strán o dva body znížili. Hostky vstúpili lepšie aj do druhého polčasu, no našťastie sa im nepodarilo odskočiť na viacbodový rozdiel,“ vylíčil nám túto časť dramatického zápasu  šéf Piešťanských Čajok Miloš Drgoň.

Nasledoval oddychový čas, ktorý si vyžiadal domáci tréner Martin Pospíšil. Po ňom dokázali Čajky vyrovnať na 61:61 a v úvode poslednej štvrtiny išli do päťbodového vedenia (66:61). Záverečná desaťminútovka bola v súboji piešťanskej mladosti so spišskou skúsenosťou  v réžii domácich hráčok. Tie premieňali aj trestné hody a napokon zaslúžene vyhrali o tucet bodov. Body Čajok: Shellsová 19, Felixová 17, Simonová 16, Páleníková 11, Bartánusová 8, Zentková a Malinková po 5, Krč-Turbová 4. Štvrtiny: 26:21, 17:13, 18:27, 24:12.