Detva ide domov s osemgólovým prídelom

Po vydretom piatkovom víťazstve nad Považskou Bystricou dnes Piešťany privítali na svojom ľade súpera z Detvy, ktorý v piatok vyhral s Bardejovom. Po slabšom rozbehu sa ako prvý pred bránu Detvancov dostal Haring, ale hosťujúca obrana zastavila len za cenu faulu. Prvý gól tak prišiel až v 8. minúte, keď si Urbanovu prihrávku na modrej čiare prevzal Braňo Jánoš a blafákom pomedzi nohy prekonal Lipnikcého. Druhý gól pridal opäť Jánoš, tentoraz ho vo vlastnom oslabení našiel prihrávkou Románek a Jánoš svoj nájazd rutinérsky zakončil bekhendovou strelou do vinkla. Detva z pokračujúceho presilovkového tlaku nič nevyťažila. Práve naopak. Oslobodzujúce vyhodenie Kolníka spoza červenej čiary prepadlo Lipnickému cez lapačku a puk doskákal až do brány. Piešťanci boli aj naďalej efektívni, a keď Haring v útočnom pásme zabojoval a získal puk od obrancov, predložil Peškovi prihrávku na štvrtý gól, ktorý ju neodmietol. To už bolo príliš na hosťujúceho brankára, ktorý sa nechal štyri minúty pred koncom prvej tretiny vystriedať Trebuľom. Ani to však nebolo z domácej strany všetko. Päť sekúnd pred koncom v presilovke Haring tečoval Urbanovo nahodenie od modrej čiary a upravil skóre na 5:0.

Druhá tretina začala v slabšom tempe. Piešťany sa dopredu nepretrhli, Detva sa nedokázala otriasť z hororu prvej tretiny. Na prvú šancu, a hneď gólovú sa tak čakalo až do 27. minúty, v ktorej Lisoň prihrávkou pred odkrytou bránou našiel Mihálika a bolo 6:0. Siedmy gól pridal o tri minúty Kolník, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy, kde zužitkoval výbornú Peškovu prihrávku. Po góle Piešťany začali menej korčuľovať a strácali koncentráciu, čo využil Čanky na strelenie prvého gól Podpoľancov. Druhý mohol pridať Piperek, ale Ondrejka ho zázračne vychytal. O chvíľu neskôr si nervy neudržal Repa, ktorý úmyselne narazil na mantinel Rosu, ale na prekvapenie dostal len menší trest spolu s desaťminútovým osobným, čo sa neskôr aj odzrakdlilo na ľade.

Tretia dvadsaťminútovka sa hrala prakticky len z povinnosti. Ani jedno mužstvo príliš nebránilo. Ondrejka tak musel byť pozorný pri dobrých strelách Kovaľa a Pipereka, Trebuľa zas pri Románkovej a neskôr pri Klčovej šanci. Ôsmy gól do detvianskej siete však predsa len prišiel. V 52. minúte sa oň postaral najproduktívnejší ligový hráč Románek, ktorý dostal puk pred bránu, dvakrát ho zamiešal a potom poslal Trebuľovi do vinkla. Ešte pred vhadzovaním frustrovaný Repa chcel napadnúť Lisoňa, ten sa mu ale vyhol a vyzval ho na pästný súboj, v ktorom mal piešťanský hráč jasne navrch. Repa potom pri schádzaní z ľadu zaútočil na usporiadateľa a chcel sa dostať na domácu striedačku, za čo vyfasoval trest v hre a pravdepodobne ho neminie niekoľkozápasový dištanc. V nasledujúcej presilovke potom domáci vážnejšie ohrozili Trebuľu len po Peškovej strele. Do konca stretnutia sa už ale nič závažné nestalo a Piešťany jednoznačne vyhrali.

ŠHK 37 Piešťany - HC 07 Detva 8:1 (5:0, 2:1, 1:0)

Góly: 07:47 Jánoš (Urban), 10:44 Jánoš (Románek), 13:34 Kolník (Jánoš), 16:06 Peško (Haring, Románek), 19:55 Haring (Urban, Románek), 26:18 Mihálik (Lisoň, Chylo), 29:15 Kolník (Peško, Haring), 51:49 Románek (Haring) - 29:57 Čanky (Kóňa, Indrych)

ŠHK 37 Piešťany: Ondrejka - Bokroš, Hruška, Urban, Kolník, Grman, Vrána, Vyletelka, Mrázik - Jánoš, Mišura, Pupák - Haring, Peško, Románek - Lisoň, Mihálik, Chylo - Klčo, Učeň, Rosa

HC 07 Detva: Lipnický 16:06 Trebuľa - Zošiak, Mačkovič, Nemček, Dvořák, Škvarka, Repa, Mačuha - Indrych, Kóňa, Čanky - Kentoš, Michálik, Zorvan - Rehuš, Piperek, Zuzin - Kovaľ