Hokejisti zničili Brezno.

Po zlom výkone s Trnavou piešťanskí hokejisti cestovali do Brezna a dokonale si napravili chuť, keď svojho súpera doslova zničili.

Už v tretej minúte sa trafil Rybárik a otvoril skóre. Do konca tretiny ho napodobnili Učeň a Rybárikov spoluhráč zo štvrtého útoku Rosa. Piešťanci tak v tejto tretine položili základ svojho prvého víťazstva na súperovom ľade.

Skóre druhej tretiny otvoril svojím šiestym gólom v sezóne Chylo, po ňom sa presadili aj Mihálik a najlepší piešťanský strelec Pupák, ktorý využil presilovku, a svoj prvý gól v sezóne zaznamenal obranca Vrána.

V poslednej časti hry pridali Piešťany zásluhou požičaného Skaličana Nováka ešte jeden gól a po piatich vonkajších zápasoch bez bodu sa konečne môžu tešiť z víťazstva.

HK Brezno - ŠHK 37 Piešťany 0:8 (0:3, 0:4,0:1)

Góly: 02:46  Rybárik (Rosa, Mihálik), 14:10 Učeň (F.Novák, Štepán), 17:46 Rosa (Holovič, Chylo), 25:42 Chylo (Kubrický), 30:53 Mihálik (Rosa), 35:27 Pupák (Zajac), 36:15 Vrána (Holovič,Rybárik), 51:50 F.Novák (Učeň,Štepán)

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Kolník, Poláček, Bučka, Zajac,Volek, Grman, Vrána, Macháč - Kubrický, Baran, Pupák, Chylo, Holovič, Haring, F. Novák, Učeň, Štepán, Rybárik, Mihálik, Rosa

Zostava HK Brezno: Beňo - Pitschmann, Mitro, Kršňák, Ondrička, Nemček, Daubner - Piperek, Šmálik, Šimčík, Schneider, Malíček, J.Babic, Tonkovič, M.Babic, Bendík, Majlinhg, Čerňan, Rapčan

Najbližší domáci zápas odohrajú Piešťany v utorok 12.10. o 18:00 so Senicou.