DENNÍK RELAX - Výsledky ankety TOP krimi a TOP autor //

Výsledky ankety TOP krimi a TOP autor

Apríl bol mesiacom severskej detektívky. Fanúšikovia tohto žánru vyberali na www.severskekrimi.sk najobľúbenejšieho severského autora a TOP severské detektívky za rok 2016. Čitatelia navyše hrali o atraktívne ceny – poznávací zájazd do Nórska s CK Bubo, či knižné balíčky podľa vlastného výberu.
 

  • TOP autor

S veľkým odstupom sa najobľúbenejším autorom severskej detektívky stal Samuel Bjork, ktorý bol vlani v novembri aj na Slovensku. Zatiaľ u nás vyšli len dve jeho knihy, Cestujem sama a Sova, no stihol si získať množstvo fanúšikov, ktorí sa nevedia dočkať ďalšieho príbehu dvojice kriminálnych vyšetrovateľov Holgera Muncha a Mie Krügerovej.
Druhou najobľúbenejšou autorkou je Camilla Läckbergová a bronz získava Jorn Lier Horst.
 

  • TOP krimi

Samuel Bjork získava double – je nielen TOP autorom, ale aj jeho Sova sa stala s predstihom najobľúbenejšou detektívkou roka 2016. V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier, nahú, a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Podľa súdneho lekára obsah jej žalúdka vypĺňali pelety. Vtáčí zob...
Na druhom a treťom mieste skončili knihy dvojice Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth zo série Sebastian Bergman. Hrob v horáchUčeň. A karty v tej budúcoročnej ankete určite zamieša aj aktuálny 4.diel série Nemý svedok, ktorý patrí medzi najlepšie detektívky tohto obdobia.


Kompletný rebríček TOP 10 krimi a autor nájdete na
www.severskekrimi.sk 


Aj 2.ročník ankety TOP autor a TOP kniha severskej krimi ukázal, že tento fenomén je na Slovensku naozaj silný. Tisícky hlasujúcich v priebehu jediného mesiaca dokázali, že tento žáner je zárukou jedinečného čitateľského zážitku.
A lákala najmä hlavná výhra – 8-dňový poznávací zájazd do Nórska s BUBO. Cestovná kancelária rada podporuje podobné akcie a teraz na máj si pripravila novinku s názvom Cestujte a množte sa! Podporuje v nej demografický vývoj na Slovensku, takže výzva je jasná: počnite dieťa na ich dovolenke a oni vám vrátia peniaze za zájazd!
Ak sa prihlásite počas májovej akcie na niektorý BUBO zájazd, a podarí sa vám na ňom otehotnieť, CK BUBO vám vráti po narodení dieťatka plnú sumu, ktorú zaplatila za zájazd ženská polovička! Inými slovami – vaše bábätko dostane od BUBO tým vyššiu sumu, čím drahší zájazd si vyberiete :)
 Články z rubriky: Tip na čítanie

Vo svete Ginny Moonovej

Vo svete Ginny Moonovej

čo je dôležité pre ňu, ostatným ľuďom pripadá trochu... ..

Podarí sa jej nájsť, po čom túži?

Podarí sa jej nájsť, po čom túži?

Ako zvládne úskalia a prekážky, ktoré pred ňu stavia zložitá ..

Janette Šimková: Žijte své lepší já

Janette Šimková: Žijte své lepší já

50 tipů pro cestu ke spokojenému životu ..

Najlepšie ukryté tajomstvo šťastia

Najlepšie ukryté tajomstvo šťastia

Musíme sa naučiť byť milosrdní. Len tak sa zbavíme stresu, ..