Po vlastných chybách druhá barážová prehra

Druhý barážový zápas začali Piešťany pasívne a okamžite sa dostali pod žilinský tlak, z ktorého rezultoval rýchly Hájnikov gól, ktorý Tomekovi prepadol medzi betónmi do siete. Domáci tlačili aj ďalej, Tomek však držal Piešťany v hre až do 12. minúty, v ktorej štvrtý žilinský útok rozobral piešťanskú päticu a Hájnik strieľal do prázdnej brány.

Do druhej tretiny však akokeby vykorčuľovali úplne iné mužstvá, Piešťany sa tlačili do útoku a prvú polovicu tretiny domácich nepúšťali z obrannej tretiny. Odmenou za aktivitu im bol gól pri signalizovanom vylúčení domácich, keď Lušňák podržal puk, ktorý sa dostal až k Bučkovi, a ten znížil. Piešťanci pokračovali vo veľkom tlaku aj naďalej, vynútili si presilovku o dvoch hráčov a v nej Zajac strelou spomedzi kruhov dokázal vyrovnať. Piešťany boli naďalej lepšie, ale zložili ich vlastné chyby. Pri zlom striedaní sa zrazu proti dvom obrancom ocitli štyria žilinskí hráči a Kokavec po Hreusovej prihrávke pred prázdnu bránu opäť poslal Žilinu do vedenia. Do konca tretiny potom ešte zvýšil Dlouhý nahodeným pukom, ktorý Tomek lacno pustil do siete.

V tretej tretine mali Piešťanci možnosť troch presilových hier, streliť gól sa im ale nepodarilo. Najbližšie bol Prokop, jeho strela ale letela nad bránu. Keď mal prísť záverečný nápor, Piešťanci sa dopúšťali zbytočných faulov a v oslabeniach sa góly ľahko nedávajú. Žilinčania si tak pripísali druhú výhru v baráži, ale Piešťanci v posledných dvoch tretinách ukázali, že so Žilinou sa dá hrať a doma sa ju pokúsia zdolať.

MsHK Žilina - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (2:0,2:2,0:0)

Góly: 04:02 Hajnik (Kokavec, Hreus), 11:01 Hajnik (Drevenák, Troliga), 37:12 Kokavec (Hreus, Nemec), 39:34 Dlouhý (Kokavec, Nemec) - 26:51 Bučka (Učeň, Lušňák), 31:41 Zajac (Peško, Bučka)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, Grman, Poláček, Magušin - Baran, Prokop, Pupák, Románek, Peško, Haring, Gálik, Novák, Lušňák, Rabárik, Učeň, Chylo

MsHK Žilina: Murín - Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, Horský, Leško - Smotrila, Vala, Faith, Nemec, Hreus, Kokavec, Petruška, Rataj, Stupka, Hajnik, Troliga, Drevenák