DENNÍK RELAX - Najkrajší deň môjho života //

Najkrajší deň môjho života

Keď sa nás raz naše deti opýtajú, ako ma požiadal ich otec o ruku, bude to vcelku veselá príhoda.

Na sobotu sme si s priateľom naplánovali turistiku. Po dlhej zime sme sa nevedeli dočkať hrejivých slnečných lúčov. Podľa predpovedí počasia to vyzeralo nádejne, a tak to aj bolo. Ráno sme sa prebudili, dali si raňajky a milovanú kávu.

Po krátkom čase som začula z toalety nejaké zvuky. „Čo sa stalo?“ spýtala som sa. „Hm, asi máme problém. Upchalo sa wécko,“ povedal priateľ s vážnym výrazom na tvári. Viac mi nebolo treba a začala som sa smiať tak, že mi tiekli slzy. O chvíľu sa pridal aj on a premýšľali sme, čo s tým, keďže v našej domácnosti sa zvon na odpad nenachádza. Priniesla som mu asi meter dlhú rolku z tvrdého papiera. Usúdila som, že keď ju zohneme, mohla by to vydržať. Jednoducho, v núdzi vyskúša človek čokoľvek. Samozrejme, pomohlo to iba čiastočne a kúsok z nej zostal v toalete. To už sme od smiechu nevládali. Napokon tento náš vynález pomohol a mohli sme ísť s pokojom do prírody.

Slniečko krásne hrialo, pozerali sme na zvyšky snehu a krásne hory navôkol.  Pri stúpaní do kopca sme však konštatovali, že sa nám počas zimy trošku zhoršila kondícia. Cestou sme stretli srnky, ktoré sa nás vôbec nebáli. Asi po hodine a pol sme boli na mieste a kochali sa krásnym výhľadom. „Miláčik, oslávime tu moje meniny,“ povedal priateľ, vyťahujúc z vaku drevenú dosku. „Ideme krájať salámu, či čo?“ spýtala som sa so smiechom. V tej chvíli však už vyťahoval z vaku šampanské a dva poháre a uložil ich na dosku. Nestačila som sa diviť. Veľmi ma prekvapil. Otvoril šampanské a pripili sme si priamo na kopci s prekrásnym výhľadom. „Zlatko, vieš, ja viem, že mám svoje chyby, ale vezmeš si ma?“ vyšlo z neho. Objala som ho a odpovedala, že áno! Na prst mi nasadil prekrásny prstienok. Ani som nevedela, čo viac povedať. „Toto je najkrajší deň môjho života,“  dodala som a on na to, že takých bude ešte veľa. Muži vedia byť naozaj veľkí romantici. Vymyslel to dokonale.

Cestou z kopca som sa pozerala navôkol a, samozrejme, pravidelne som kontrolovala i  prsteň na ruke. V jednej takej chvíli som sa ocitla na zemi a v najväčšom blate. „To budeš vyzerať v reštaurácii naozaj sexi,“ smial sa priateľ, keď ma dvíhal zo zeme. Blato som mala na legínach, na bunde i na tvári, ale i napriek tomu som sa cítila ako najšťastnejšia žena na svete. Potom sme ruka v ruke kráčali ďalej a smiali sa, že z tohto bude ďalšia naozaj podarená historka.


Sára

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/p%C3%A1r-bozk-z%C3%A1pad-slnka-l%C3%A1ska-romance-1198291/Články z rubriky: Príbehy

Dobrí ľudia ešte nevymreli

Dobrí ľudia ešte nevymreli

Najhorší scenár bol zavolať hasičov alebo vyraziť dvere, ale tomu ..

Potvora, ktorá sa nám mieša do vzťahu

Potvora, ktorá sa nám mieša do vzťahu

V okamihu sa rozprúdi medzi nimi pružná debata o sci-fi, ..

Matej Rusnák o neúčasti na OH v Riu

Matej Rusnák o neúčasti na OH v Riu

Mohol som sa hnevať na celý svet, ale aj tak ..

Škrt cez linajky

Škrt cez linajky

Ľudovít patril k tieňovým ľuďom, ktorí tvoria len akúsi prehliadanú ..