DENNÍK RELAX - Tvár si cez letné mesiace zaslúži viac pozornosti //

Tvár si cez letné mesiace zaslúži viac pozornosti

 Aj keď ešte poriadne ani len jar nezačala, určite už väčšina z vás premýšľa, kam pôjde tento rok na dovolenku, oddýchnuť si, načerpať novú energiu. Letné mesiace sú charakteristické vysokými teplotami a najmä agresívnym slnkom. O UV žiarení a vplyve na našu pokožku sa toho už popísalo. Viete ale, že práve cez letné mesiace by ste nemali starostlivosť o svoju tvár v žiadnom prípade zanedbať?

Zvýšenie tvorby akné

Dôsledkom vysokých teplôt sa budete podstatne viac potiť. Tvár to samozrejme neobíde, preto ak dobre viete, že akné vám robí, resp. robilo problémy, pripravte sa na to aj počas leta. Robievajte si pravidelne prírodné masky – najlepšie uhorkovú, avokádovú. Čistite si pleť od mastnoty a hlavne nezabúdajte si ju pravidelne hydratovať. Možno sa vám bude zdať, že vaša pleť je dostatočne hydratovaná. Väčšinou to tak býva, že na pohľad mastnej pleti niečo chýba. A nebude to nič iné ako krém. Na akneóznu pleť vám odporúčame zvoliť kozmetiku z levandule, žriedlovej vody, uhorky alebo zo sedmokrásky.

Akné si v žiadnom prípade nevytláčajte. Zbytočne by ste ho len rozšírili. Keď si budete pleť pravidelne čistiť, hydratovať a robievať výživné peelingy na tvár, pleti výrazne pomôžete.

Chráňte si hlavu

Okrem kvalitnej kozmetiky (napríklad kozmetika Saloos, Ryor, alebo dobré známa kozmetika Natura Siberica) si chráňte tvár a hlavu kvalitnou pokrývkou. Klobúk, šiltovka, ale aj šatka dokážu ochrániť pleť pred silným slnečným žiarením. Najmä v prímorských oblastiach a vo vysokohorskom prostredí je slnko oveľa intenzívnejšie, preto by ste situáciu nemali za žiadnych okolností podceňovať. Určite si však aj napriek pokrývke hlavy natrite tvár mliekom s adekvátnym faktorom, aby ste predišli spálenej pokožke.

Prípravky z lekárne

Nielen telo si zaslúži viac pozornosti, ale aj tvár. Ak nechcete počas letných mesiacoch chodievať so spálenou a suchou tvárou, držte sa našich predchádzajúcich rád. Ak cestujete k moru, odporúčame vám zájsť do lekárne kúpiť si prípravok na spáleniny (pre istotu) a betakarotén. Aby ste nezabudli na užívanie betakaroténu, pokojne si ho nachystajte na svoj toaletný stolík v spálni. 

Autor fotografie:www.pixabay.comČlánky z rubriky: Móda a krása

Prírodnými olejmi ku krásnej pleti. Tieto sa oplatí vyskúšať

Prírodnými olejmi ku krásnej pleti. Tieto sa oplatí vyskúšať

Stačí si len správne vybrať a daný olej pridať do ..

Od kolísky ku kráse

Od kolísky ku kráse

Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová už roky popularizuje krásu slovenskéh ..

Osviežte a zvlhčite svoju pleť po lete

Osviežte a zvlhčite svoju pleť po lete

Vďaka tomuto patentu je pleť hydratovaná, rozjasnená, vyhladená a zabraňuje ..

6 tipov, ako využiť marulový olej pre krásu

6 tipov, ako využiť marulový olej pre krásu

Zastúpené mastné kyseliny a vitamín C majú priaznivý vplyv aj ..