DENNÍK RELAX - Strie nemá v láske žiadna z nás. Zbavte sa ich!

Strie nemá v láske žiadna z nás. Zbavte sa ich!

Za vznik strií môže byť zodpovedná dedičnosť, priberanie na váhe, prudký rast, tehotenstvo, ale aj hormonálne poruchy a prudké naberanie svalovej hmoty.

Ako sa ich zbaviť? Azda najdôležitejšie je objaviť príčinu a zapracovať na jej odstránení. Nie vždy to je ľahké, ale dá sa to. Nuž a dobrými pomocníkmi, ktorí pomôžu s odstraňovaním strií, sú aj niektoré prírodné ingrediencie. Aké máte v tomto smere možnosti?

Ricínový olej v spojení s masážou

Strií na rozličných častiach tela sa môžete zbaviť pravidelnou masážou týchto partií ricínovým olejom. Po masáži dané časti tela zabaľte igelitom a nechajte olej pôsobiť. Tento olej má antibakteriálne a protiplesňové účinky, disponuje veľkým množstvom vitamínu E a prospešných zdravých tukov. Navyše sa jedná o čisto prírodný produkt, ktorý si zamiluje vaša pleť i vlasy. Okrem ricínového oleja môžete využiť aj kokosový alebo olivový olej.

Citrónová šťava pomáha strie „vybieliť“

Citrónová šťava je preslávená svojimi bieliacimi schopnosťami. Ako ju použiť na strie? Jednoducho z citróna vytlačte šťavu, natrite ju na inkriminované miesta, nechajte 10 minút pôsobiť a zmyte. Túto procedúru opakujte čo najčastejšie, ideálne niekoľkokrát denne.

Účinné je aj kakaové maslo

Kakaové maslo je známe svojimi výbornými vyživujúcimi a hydratačnými vlastnosťami. Je skvelé v tom, že preniká do hlbších vrstiev kože a má schopnosť opravovať poškodené bunky kože. Ak zmiešate a zahrejete ½ šálky kakaového masla, 1 PL oleja z pšeničných klíčkov, 2 ČL včelieho vosku, 1 ČL marhuľového oleja a 1 ČL vitamínu E, získate zmes, ktorá si so striami hravo poradí. Po rozpustení všetkých zložiek ju dajte do sklenenej nádoby, uzatvorte a uložte do chladničky. Nezabúdajte ju nanášať na strie čo najčastejšie.

Výborná je aj aloa

Gél z aloe vera má v domácej lekárničke snáď každý, pretože sa jedná o výborného pomocníka pri rozličných kožných problémoch. Má vynikajúce hojivé vlastnosti, podporuje syntézu kolagénu a je nabitý množstvom výživných látok. S čím zmiešať aloe vera gél, ak sa chcete zbaviť strií? Stavte na kombináciu s betakaroténom a vitamínom E. Všetky zložky zmiešajte a natierajte na pokožku.

Za vyskúšanie stojí aj vaječný bielok

Ďalším účinným a lacným bojovníkom proti striám je vaječný bielok. Stačí, keď dve bielka vyšľaháte a nanesiete na strie. Keď bielok zaschne, jednoducho ho z pokožky zmyte a ošetrite ju ešte nejakým hydratačným prostriedkom.

Postrachom pre strie je aj vitamín E

Vitamín E poľahky zoženiete v lekárňach. Jedná sa o účinný antioxidant, ktorý má schopnosť zabraňovať poškodeniu kože a rovnako „naprávať škody“ spôsobené voľnými radikálmi. Ako postupovať v tomto prípade? Obsah niekoľkých kapsúl vitamínu E jednoducho votrite do pokožky a nechajte vstrebať. Takúto kúru doprajte pokožke posiatej striami dva razy denne.

Kávový píling s olivovým olejom funguje tiež

Kávovú usadeninu zmiešajte s olivovým olejom v pomere, aby ste dosiahli konzistenciu kompaktnej pasty. Krúživými pohybmi ju naneste na strie, nechajte pôsobiť niekoľko minút a opláchnite. Káva obsahuje kofeín, ktorý preniká do pokožky a prekrví ju. Takisto je zdrojom antioxidantov podobne ako olivový olej.

-w- 

Autor fotografie:www.pixabay.com