DENNÍK RELAX - Pochváľte sa cez leto krásnou postavičkou

Pochváľte sa cez leto krásnou postavičkou

Plavková sezóna je už v plnom prúde, preto je pochopiteľné, ak sa snažíme nájsť spôsob, ako nechať vyniknúť našu postavu. Ešte predtým, ako sa rozhodnete schudnúť, osvojte si nasledujúce pravidlá.

Nezabúdajte na raňajky a doprajte si pohár čistej vody

Mnohí ľudia, ale najmä ženy odmietajú raňajky, čo nie je vždy najšťastnejšie riešenie. Raňajky by ste rozhodne nemali odmietať. Namiesto pečiva ale skúste konzumovať viac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vitamíny, ktoré naše telo nevyhnutne potrebuje. Pred raňajkami vždy vypite pohár čistej vody – nie minerálnej, ale tej z kohútika. Doplníte si tak tekutiny, ktorých sa naše telo počas spánku zbavilo. Športovci si na raňajky dávajú proteíny. Vy stavte na ovocie a zeleninu, ku ktorej sa práve v tomto období nebudete mať problém dostať.

Tip len pre vás:

Ak chcete zhodiť nejaké tie kilogramy, vyhýbajte sa vyprážaným mastným jedlám a ak chcete vyskúšať niečo nové, skúste pestovať batáty. Batáty sú koreňové hľuzy tropickej rastlinky povojnice batátovej. Ich domovinou je mexický poloostrov Yucatan, Kolumbia a Venezuela. Sú zdravé a pomôžu vám pri chudnutí.

Bez pohybových aktivít to nepôjde

Ak sa chcete pochváliť krásnou postavou, rozhodne okrem úpravy jedálnička nesmiete zabudnúť na pohyb. Či už si vyberiete jazdenie na bicykli, plávanie, cvičenie s činkami alebo crossfit, venujte sa športovej aktivite pravidelne. Nie len raz za čas, ale pravidelne, lebo jedine tak dosiahnete požadovaný efekt. Jedzte zdravšie a nezdravé jedlo, ktoré ste predtým pravidelne jedávali, nahraďte za ľahšie stráviteľné, napríklad za vyššie spomínané zdravé zemiaky - batáty.

 

Autor fotografie:www.pixabay.com