DENNÍK RELAX - Mastná pleť k letu nepatrí. Spravte s ňou poriadok.

Mastná pleť k letu nepatrí. Spravte s ňou poriadok.

K letu patrí sviežosť a to isté platí aj o vašej pleti. Zabudnite na nánosy make-upu či púdru, ktoré vašu tvár len zaťažia a výsledkom je mastná pleť. Ak patríte do skupinky, ktorá s mastnou pleťou bojuje, tento článok je určený vám. Máme pre vás skvelé tipy, ako sa mastnoty z pleti zbavíte!

Čistenie
V prvom rade je dôležité ako začnete deň. Po noci, a to najmä v horúčavách, je nutné pleť poriadne odmastiť. Použite prípravky určené pre mastnú pleť, je jedno či siahnete po pleťovej vode či čistiacom géle. Hlavne si na pleť po nočnom spánku nenanášajte hneď krém. Prebytočný maz je nutné dať z tváre preč. Odporúčajú sa aj sťahujúce produkty na pleť nazývané adstringentné. Tie sa postarajú o eliminovanie mazu a pleť upokoja.

Správny krém
Dôležité je naniesť si potom aj správny krém. Aby ste pleť nezaťažovali, používajte ľahké krémy s fluidovou textúrou, pekne sa do pleti vstrebú a nenechávajú na nej mastný film. Na noc zvoľte také, ktoré sú vhodné na zmatnenie pleti a nepodporia činnosť mazových žliaz. Nemyslite si však, že po tejto rannej procedúre budete v horúčavách krásne matná. To je nemožné. Časom sa určite pleť začne lesknúť a vtedy treba mať po ruke odmasťujúce obrúsky, tie pleť zbavia prebytočného mazu.

Kvalitný make-up
Ak si nemôžete dovoliť opustiť dom bez make-upu, opäť platí, že siahajte po ľahkých penových make-upoch. Zabudnite na tie ťažké, tuhé. Na pleť potom naneste púder len so štetcom, dostane sa tak na pleť skutočne len toľko ako pleť potrebuje. Obľúbené letné make-upy sú aj tie sypké, minerálne, ktoré pleť nezaťažia a môže pod nimi dýchať.

Masky
V lete je potrebné doplniť starostlivosť o pleť aj maskami. Postačia aj tie sťahujúce z drogérie. Ak ste zástancom prírodných, skúste zemiak. Postrúhaný ho dajte na pleť, pekne vám stiahne póry. Mastného nánosu sa zbavíte aj pomocou jabĺk či hrušiek v kombinácií s jogurtom. Masku naneste na pleť, tieto druhy ovocia pôsobia antibakteriálne. Ako prvá pomoc poslúži šťava z vytlačeného citróna. Potrite si ňou pleť a výsledok zmatnenia máte okamžite.

Ocot skvelý pomocník
Ovocný ocot použite namiesto pleťovej vody. Zmiešajte ho radšej s vodou, lebo je dosť silný a vyhnite sa očnému okoliu. Zatočí s mastnotou nielen na tvári, ale pomôže aj pri vlasoch. Po umytí ich len opláchnite octovou vodou. Ak patríte k tým nešťastníčkam, ktoré majú výrazne mastnú pleť, len namočte papierový obrúsok do ovocného octu a dajte si ho na tvár. Ani sa nenazdáte a mastnota z tváre okamžite zmizne.

Obľúbené sú aj prípravky s obsahom alkoholu. Avšak ide o dvojsečnú zbraň. Pravdou je, že pleť vysušia, ale následne aj podporujú zvýšenú funkciu mazových žliaz, a tak, ak to budete s používaním prehnáňať, pleť sa vám bude mastiť viac a viac.

 

Autor: Andrea Zummerová


 

Autor fotografie:www.pixabay.com