Akých chýb by sme sa nemali v zime dopúšťať na svojej pokožke?

Akých chýb by sme sa nemali v zime dopúšťať na svojej pokožke?

Počas zimy je naša pokožka vystavená chladu, vlhku, ale aj prekúreným miestnostiam. Preto by sme sa mali o ňu príkladne starať a vyhýbať sa niektorých chybám, ktoré jej rozhodne neprospievajú.

  • Zabudnite na antibakteriálne mydlá a „lacné“ sprchové gély

Na sprchových géloch a mydlách sa šetriť neoplatí. V zimnom období by sme mali siahnuť po takých, ktoré obsahujú hydratačné zložky a v ideálnom prípade sú vyrobené z prírodných ingrediencií. Úplnou pohromou je používanie antibakteriálnych mydiel, ktoré obsahujú prísady, ktoré pokožku extrémne vysušujú.

  • Vyhnite sa príliš horúcemu kúpeľu i sprche

Kúpeľ môže byť pre pokožku i celé telo prospešný. Avšak treba dodržať niekoľko pravidiel, ako je vhodná teplota vody, správne ingrediencie a dĺžka kúpeľa. Kúpať by sme sa nemali dlhšie ako 20 minút a do kúpeľa je dobré pridať bylinky a oleje podľa preferencií.

  • Pokožku pravidelne hydratujte

Na tvár minimálne dva razy denne, teda ráno a večer, naneste hydratačný krém. Na pokožku tela vhodné telové mlieko aspoň 3 až 4 razy do týždňa. Nezabúdajte, že telové mlieko je najlepšie nanášať na vlhkú pokožku hneď po osprchovaní. Lepšie sa vstrebe. Pravidelným hydratovaním pokožky sa vyhnete nepríjemnému začervenaniu, páleniu a svrbeniu.

  • Nepreháňajte to s pílingom

Máte pocit, že pokožka bude vyzerať lepšie, keď jej doprajete píling častejšie, pretože sa šúpe? Omyl! Ak je vaša pokožka suchá, použite iba jemný píling raz týždenne a radšej sa sústreďte na dôslednú hydratáciu.

  • Používajte krémy s ochranným faktorom

Slnečné lúče škodia nielen v lete, ale aj v zime. Preto by vo vašej kozmetickej výbave nemal chýbať mejkap alebo krém s ochranným faktorom, ktorý si nanesiete na pokožku vždy, keď pôjdete von na slniečko.

  • Neopomínajte pery

Pery sú na chlad veľmi citlivé. Z tohto dôvodu noste so sebou vyživujúci balzam alebo im aspoň raz denne, napríklad večer, doprajte hydratačnú kúru. Výborný je napríklad med, ktorý stačí na pery naniesť a nechať chvíľu pôsobiť.

  • Jedzte správne potraviny

Z hľadiska živín sú dôležité omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Nachádzajú sa napríklad v tučných rybách, ale aj niektorých semiačkach. Nevyhnutnosťou je aj vitamín C nachádzajúci sa hlavne v ovocí a zelenine. Samozrejmosťou je kvalitný pitný režim.


-w-