DENNÍK RELAX - Ako kombinovať rifľové šortky – nielen športovo, ale aj elegantne

Ako kombinovať rifľové šortky – nielen športovo, ale aj elegantne

Rifľové šortky sú hitom každého leta. Nehodia sa len na kúpalisko, ale  aj na večierok, party či niekam, kde sa potrebujete ukázať v niečom elegantnejšom. Neveríte? My vieme ako sa to dá.
 

  • Takto rozhodne nie!

V prvom rade, ak chcete v šortkách vyzerať ako dáma, v žiadnom prípade nesiahajte po roztrhaných variáciách, ktoré sú ešte aj dolu „roztrapkané“. Nevhodné sú aj príliš obtiahnuté siahajúce len do pol zadku. To by ste mohli mať aj ten najelegantnejší top a aj tak by to vyzeralo všetko veľmi lacno. Tento typ sa hodí skôr na kúpalisko k plavkám. Vyhnite sa aj tým, ktoré sú zbytočne vybíjané, s flitrami alebo čokoľvek v tomto duchu. Stavte na jednofarebné. Nekombinujte ich s tielkami, ktoré majú veľký výstrih a zabudnite aj iný odhaľujúci kúsok. Uvedomte si, že ak máte byť za dámu, menej je viac.
 

  • Zvoľte správny top

Ak chcete skutočne vyzerať elegantne, mali by ste k šortkám kombinovať blúzky či iné topy, ktoré vám zahalia dekolt. Populárne sú šifónové podšité materiály, ktoré sú veľmi jemné a elegantné zároveň. Hodia sa aj blúzky bez rukávov, ak budete pekne opálená, všetko na vás vynikne. Choďte radšej do jednofarebných vzorov, už samotné šortky sú dosť výrazné. Nezabudnite na doplnky, nebojte sa kombinovať elegantné perly alebo výrazné náramky či náušnice. Keďže dekolt by mal zostať v tomto prípade rozhodne zahalený, môžete si dovoliť aj masívnejšie náramky.
 

  • Pozor na dĺžku

Pri šortkách v spoločnosti je rozhodujúca dĺžka. Ako sme spomínali, nehodia sa tie veľmi krátke, ktoré viac odhaľujú ako zahaľujú. Azda najlepšie spravíte, ak siahnete po tých, ktoré siahajú do jednej štvrtiny maximálne polovice stehien. Dlhšie by už pôsobili veľmi uvoľnene. Hodia sa tiež farby, tak tmavé odtiene rifľoviny, ako aj svetlé, ale vyhnite sa šúchaným vzorom.
 

  • Nepodceňte obuv

Poslednou čerešničkou na záver je vaša obuv. Od nej závisí viac ako polovica úspechu. Ak zvolíte niečo vulgárne s príliš veľkým podpätkom, či dokonca s platformou, môžete to zabaliť. Klasickými čiernymi lodičkami nič nepokazíte,  ideálne sú aj lodičky s otvorenou špičkou. Opäť ideme do jednoduchosti. Ak nie sú vyššie podpätky nič pre vás, nesiahajte hneď po balerínkach, máme pre vás lepšie riešenie. Skúste topánky so zvýšenou platformou, sú hitom leta a majú množstvo variácií. Ak sa zladíte napríklad do dvoch farieb, skúste k nim nájsť v tých to tónoch aj topánočky.

 

Autor: Janka Radimáková