DENNÍK RELAX - Ako byť krásna za málo peňazí? Tieto tipy potešia nielen tínedžerky

Ako byť krásna za málo peňazí? Tieto tipy potešia nielen tínedžerky

Niekedy nepotrebujeme zázračné kozmetické produkty na to, aby sme vyzerali skvelo. Stačí poznať niekoľko lacných trikov, ktoré naozaj fungujú. Čo sa oplatí vyskúšať?

Cukrový píling na popraskané pery či ruky

Nemusíte mať k dispozícii drahé balzamy na pery či iné špeciálne prípravky. Pokiaľ vás pery štípu, doprajte im cukrový píling. Pripravíte ho zmiešaním cukru a medu – zmes naneste na pery a nechajte pôsobiť.

Sóda bikarbóna na zuby

Hoci odborníci používanie sódy na zažltnuté zuby príliš neodporúčajú, z času na čas vám môže sóda skutočne pomôcť. Okrem toho prírodnými bieliacimi prostriedkami sú aj niektoré potraviny, ako napríklad jablko, mrkva či tvrdý syr.

Na opuchnuté oči postačí chladná lyžička či čajové vrecúška

Kruhy a opuchy pod očami nám na kráse nepridávajú. Objavia sa vtedy, keď sme v strese, nemôžeme spať alebo po nočnom žúre. Ako si jednoducho a lacno poradiť? Dajte do chladničky dve čajové lyžičky alebo použité vrecúška zeleného čaju a potom ich priložte na opuchnuté oči. S výsledkom budete spokojné.

Namiesto suchého šampónu môžete použiť detský púder

Detský púder je lacnejší ako suchý šampón, pričom jeho účinky sú rovnako dobré. Ak teda máte mastné vlasy a nemáte čas na ich umývanie, siahnite po detskom púdri – dokonale odstráni mastnotu z vašich vlasov.

Mastnotu pleti pomôžu eliminovať vaječné bielky

Ak máte mastnú pleť, nezúfajte. Jej výhodou je to, že starne pomalšie a to vďaka zvýšenej produkcii kožného mazu. Na druhej strane sa na nej častejšie tvorí akné a čierne bodky. Aké je najlacnejšie riešenie? Vyšľahajte si z bielok tuhý sneh a naneste ho na vyčistenú pleť. Nechajte 15 minút pôsobiť a potom zmyte. Ak túto masku použijete dva razy týždenne, budete milo prekvapené – stav pleti sa po niekoľkých týždňoch zlepší.

Na čierne bodky pomôže sóda alebo ovsené vločky

Ako použiť týchto dvoch pomocníkov, ktorí sú súčasťou každej kuchyne? Sódu alebo pomleté ovsené vločky zmiešajte s vodou a aplikujte na inkriminovanú oblasť. Nechajte chvíľu pôsobiť a opláchnite. Ovsené vločky môžete poprípade zmiešať aj s bielym jogurtom a citrónovou šťavou. Používajte aspoň raz týždenne.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/zrkadlo-beauty-kozmetika-997600/