DENNÍK RELAX - 9 trikov pre zdravú pleť na tvári i tele

9 trikov pre zdravú pleť na tvári i tele

Pleť je zrkadlom nášho zdravia i starostlivosti. Ak máte pocit, že robíte v tomto smere všetko, ale nie ste so svojou pokožkou spokojná, možno zabúdate na maličkosti, ktoré pleti škodia. Čo teda robiť, aby bola vaša pleť zdravá a krásna?

1. Suchým rukám a chodidlám doprajte aspoň z času na čas extra starostlivosť – naneste na ne hrubú vrstvu krému alebo prírodného oleja, dajte na ne bavlnené rukavice či ponožky. Nechajte pôsobiť po celú noc.

2. Nič neurobí pokožke lepšie ako každodenná masáž spojená s pílingom. Na tento účel je výborná hubka z lufy. Telo masírujte krúživými pohybmi, pretože tak pokožku prekrvíte a odstránite odumreté kožné bunky.

3. Zabudnite na dlhé a horúce kúpele. To isté platí aj pre sprchy, pretože horúca voda pokožku vysušuje. Voľte vlažnú vodu a sprchovanie nepredlžujte na viac ako 10 minút.

4. Pravidelne vyskúšajte tento trik – prejdite nechtom po pokožke. Ak na nej zostane „biela stopa“, pokožka potrebuje urýchlenú hydratáciu. Ideálne po sprche do nej votrite hydratačné telové mlieko.

5. Ktorá odhalená časť tela prezrádza vek ženy? Sú to ruky, ale aj oblasť dekoltu. V oblasti krku a hrudníka je pokožka veľmi citlivá a známky starnutia sú na nej viditeľnejšie. Platí to pre škvrny od slnka či vrásky. Túto oblasť udržíte mladistvú tak, že jej pravidelne doprajete píling a budete pravidelne hydratovať krémom, ktorý používate na tvár.

6. Pokožke neprospieva ani suchý vzduch. Ak bývate v panelovom byte, nemali by ste sa zaobísť bez zvlhčovača vzduchu. Prospeje nielen pleti, ale aj slizniciam dýchacích ciest.

7. Mnoho ráz zabúdame na to, že dôležitá je nielen kvalita používanej kozmetiky, ale aj čistota rôznych kozmetických pomocníkov, ako sú štetce, špongie a pod. Ak štetec na púder aspoň raz do týždňa neočistíte, prenášate si nečistoty na pleť. Aj pri výbere kozmetiky by sme mali preferovať takú, ktorá neobsahuje zbytočné pridané látky, pretože môžu pokožke škodiť.

8. Udržiavajte v čistote a suchu oblasť podpazušia, pod prsníkmi či medzi vnútornými stehnami, pretože ak tam bude vlhkosť, môže vzniknúť intertrigo – jedná sa o zápalové ochorenie kože, ktoré sa vytvára najčastejšie v ohybových častiach tela a prejavuje sa pálením, svrbením či vznikom plesní. Predídete tomu tak nielen dôslednom hygienou  a vysušením daných miest, ale aj používaním detského púdru.

9. Vyhnite sa fajčeniu, soláriám a opaľujte sa s rozumom, pretože tieto tri činitele neprospievajú žiadnemu typu pleti.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/en/woman-white-headshot-blonde-female-1460150/