DENNÍK RELAX - 7 spôsobov, ako dokonale zregenerovať pokožku počas spánku

7 spôsobov, ako dokonale zregenerovať pokožku počas spánku

Spánok má na pokožku blahodarný vplyv, pretože počas odpočinku sa pokožka obnovuje. Ak však urobíte zopár trikov, môže byť tento efekt ešte lepší. Na čo by ste nemali zabúdať?

  • Majte pri posteli pohár s vodou

Najjednoduchšie a azda aj najlacnejšie pravidlo, ktoré prospeje nielen pleti, je dostatočné pitie kvalitných tekutín. Voda pomáha pokožku hydratovať zvnútra a urýchľuje vyplavovanie toxínov z tela. Preto majte vždy poruke, napríklad na nočnom stolíku, pohár čistej vody a napite sa vždy, keď vás v noci prepadne smäd.

  • Jedzte správne potraviny a to nielen na večeru

Na to, aby mohli v noci prebiehať všetky regeneračné procesy, potrebuje pokožka dostatok výživných látok. Dôležité sú potraviny, ktoré detoxikujú, ako napríklad kapusta, červená repa, tmavozelená listová zelenina, ľanové semienka, špargľa či celé zrná.

  • Myslite na zdravie svojich čriev

Hovorí sa, že základom zdravia sú črevá. V tomto prípade tiež platí, že zdravé črevá rovná sa krásna pokožka. Pre zdravé trávenie je dôležité konzumovať veľa potravín bohatých na probiotiká a prebiotiká. Probiotiká sa nachádzajú napríklad vo fermentovaných potravinách a prebiotiká, ktoré slúžia ako „potrava“ pre probiotiká, zasa v ovocí, zelenine, celých zrnách atď. To znamená, že kefír či grécky jogurt si môžete pokojne dopriať na večeru – prospeje tráveniu i pokožke.

  • Spite dostatočne

Pre zdravie i krásu pleti je vhodné spať  7 – 8 hodín, pričom zaspávať a vstávať by sme mali približne v rovnakom čase. Ak budete toto pravidlo dodržiavať, vaša pleť bude vyzerať sviežo a mladistvo.

  • Zacvičte si

Kvalitný spánok je pre pleť kľúčový. Dopracovať sa k nemu môžete aj tak, že sa budete pred spánkom venovať nejakej ľahkej pohybovej aktivite – môžete sa prejsť po čerstvom vzduchu, zacvičiť si jogu či niekoľko strečingových cvikov pri pomalej hudbe. Upokojíte sa a naladíte na spánok.

  • Pred spánkom sa dokonale odlíčte

Azda nie je väčší prehrešok proti pleti, ako ísť spať neodlíčená. Ak na tvári zostanú zvyšky mejkapu, sú narušené prirodzené regeneračné procesy pokožky. Preto skôr, ako si ľahnete do postele, pokožku dokonale odlíčte.

  • Doprajte pleti výživu

Obnovovanie pokožky môžete podporiť tak, že jej doprajete kvalitný nočný krém podľa typu pleti. Samozrejme, môžete do neho pridať panenské oleje, ako kokosový, ricínový či jojobový, ktoré majú vynikajúcu schopnosť pokožku vyživiť.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/en/woman-girl-bella-read-sleep-2197947/