DENNÍK RELAX - 7 najlepších masiek a pílingov z ovsených vločiek. Zamilujete si ich!

7 najlepších masiek a pílingov z ovsených vločiek. Zamilujete si ich!

Už starí Gréci a Rimania poznali ovsené kúpele. Používali ich najmä na liečbu kožných ochorení.

Aj dnes je ovos obľúbenou ingredienciou v domácej kozmetike – je vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej, nespôsobuje kožné alergie, má výborné čistiace a hydratačné schopnosti, a zmenšuje rozšírené póry.

1. Ovsený píling pre nenáročné

Pokiaľ nemáte čas nazvyš, na prípravu pílingu použite 1 polievkovú lyžicu jemných ovsených vločiek a 3 polievkové lyžice teplej vody. Zamiešajte a nechajte niekoľko minút postáť, aby vločky zmäkli. Následne krúživými pohybmi nanášajte píling na pleť. Nechajte pôsobiť 2 – 3 minúty a zmyte. Namiesto vody môžete tiež použiť teplé mlieko.

2. Vyživujúci píling na pleť

Ak je vaša pokožka extrémne suchá a šúpe sa, správnou voľbou je tento píling. Na jeho prípravu budete potrebovať 1 PL aloe vera gélu, 1 ČL šípkového oleja, rovnaké množstvo arganového oleja, 2 PL ovsených vločiek a 1 ČL mlieka. Aj v tomto prípade nechajte vločky postáť, aby napučali. Potom môžete píling nanášať na tvár.

3. Maska na rozjasnenie pokožky

Je vaša pokožka mdlá a chýba jej iskra? Doprajte jej výživu v podobe ovsenej masky s mandľami. Zmiešajte 3 mandle (roztlčte ich v mažiari), 2 PL mlieka a 1 PL ovsených vločiek. Masku naneste na dôkladne vyčistenú pleť a po 15-tich minútach pôsobenia zmyte.

4. Upokojujúca hydratačná maska

Je vaša pokožka citlivá na poveternostné vplyvy? Nerobia jej dobre horúce slnečné lúče ani studený vzduch? Potom raz týždenne aplikujte na pokožku tváre masku, ktorá sa skladá z 2 polievkových lyžíc ovsených vločiek, 3 PL cmaru a 1 ČL medu. Všetky ingrediencie zmiešajte a naneste na vyčistenú pokožku. Doba pôsobenia je minimálne 20 minút.

5. Protizápalová ovsená maska na tvár

Maska je nenáročná na suroviny, pretože väčšina z nás ich má doma. Do nádoby dajte 2 PL ovsených vločiek, 1 ČL medu a 2 PL mlieka. Zmiešajte a aplikujte na pokožku tváre a dekoltu. Po 15-tich minútach opláchnite vlažnou vodu a ošetrite bežne používaným krémom.

6. Maska na omladenie s papájou

Majiteľkám zrelej pleti odporúčame masku, ktorá je zložená z 2 PL roztlačenej papáje, 2 PL ovsených vločiek, 1 ČL mandľového mlieka a vody, ktorú pridáme podľa potreby. Aj v tomto prípade trvá pôsobenie masky 15 minút.

7. Maska proti akné

Masku proti akné získate zmiešaním 2 PL ovsených vločiek, 1 PL medu, ½ ČL kurkumy a malého množstva citrónovej šťavy.
-w- 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/ovos-jedlo-ovsen%C3%A9-vlo%C4%8Dky-obilie-1178447/