DENNÍK RELAX - 6 tipov, ako využiť marulový olej pre krásu

6 tipov, ako využiť marulový olej pre krásu

Marulový olej bol donedávna známy hlavne v Afrike, kde ho ženy používajú ako „elixír krásy“. Dnes si ho môžete kúpiť aj u nás a má množstvo zaujímavých účinkov na pleť i vlasy. Dostupná je aj kozmetika, ktorej základ tvorí práve tento olej.

Keďže v Afrike je horúco, pálivé slnečné lúče vysúšajú pokožku. Proti tomu domorodé ženy bojujú práve tým, že používajú marulový olej na hydratáciu pleti i vlasov. Jeho výhodou je aj to, že nezanecháva pokožku mastnú. Navyše disponuje protizápalovými a antimikrobiálnymi účinkami.

Obsah a využitie marulového oleja

Olej sa získava z plodov marule. Sú bohaté na zdravé tuky, vitamín C a E a ďalšie prospešné látky. Pre pleť sú obzvlášť prospešné antioxidanty, najmä v podobe vitamínu C a E, ktoré pleť i vlasy ochraňujú pred poškodením voľnými radikálmi. Aké sú jeho ďalšie prínosy?

1. Chráni pred slnečným žiarením

Za predčasným starnutím pokožky je často nedostatočná ochrana pred slnečnými lúčmi. Tie sú zodpovedné nielen za vrásky, ale aj starecké škvrny. Predchádzať im môžete práve používaním marulového oleja. To však neznamená, že marulový olej by ste mali na pokožku nanášať iba v lete – hodí sa na ošetrenie pokožky počas celého roka.

2. Eliminuje strie a jazvy

Aj s týmito dvoma problémami sa pasuje mnoho žien. Marulový olej je výbornou prevenciou proti vzniku strií a takisto pomáha s vyživovaním pokožky, čo sa prejaví aj zníženou viditeľnosťou jaziev. Tieto účinky ocenia aj tehotné ženy alebo ľudia po operáciách.

3. Pomôže pri ekzémoch a ďalších kožných problémoch

Ak máte problémy s ekzémami, lupienkou či dokonca akné, skúste namiesto bežných krémov využiť tento olej. Pokožku hydratuje bez toho, aby upchával póry, čiže ho ocenia nielen majiteľky suchej, ale aj mastnej pleti. Navyše sa jedná o prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadne prídavné látky.

4. Je výborný na popraskané päty, suché ruky i lakte

Marulový olej je vhodný nielen na hydratáciu pokožky tváre, ale na celé telo. Využijete ho aj ako balzam na pery či hydratačnú kúru na pokožku tela po sprche či kúpeli.

5. Je pokladom pre vlasy

Zastúpené mastné kyseliny a vitamín C majú priaznivý vplyv aj na kvalitu vlasov. Okrem toho, že ich chránia, sú aj skvelou výživou. Vďaka nim budú vlasy bohaté a zdravé.

6. Spevňuje nechty

Máte krehké nechty, ktoré sa lámu aj pri najmenšej záťaži? Doprajte im každý deň primeranú dávku oleja z marule. Prospeje nielen nechtom, ale aj nechtovej kožtičke.

-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/olej-olivov%C3%BD-olej-jedlo-korenie-1773835/