DENNÍK RELAX - 5 jedinečných tipov, ako použiť jojobový olej na pokožku a vlasy

5 jedinečných tipov, ako použiť jojobový olej na pokožku a vlasy

Jojobový olej patrí medzi najviac cenené oleje, čo sa týka starostlivosti o pleť a vlasy. Dokonca pomáha hojiť rany a eliminuje plesňové ochorenia nôh a nechtov.

V jojobovom oleji je zastúpených kvantum prospešných látok od zdravých tukov cez vitamíny skupiny B až po vitamín E. Vďaka nim je vhodný na ošetrenie všetkých typov pleti, vrátane citlivej. Na čo všetko môžete tento prírodný „zázrak“ použiť?

Predstavuje doplnok či náhradu nočného krému

Jojobový olej má výborné hydratačné účinky. Tie pomáhajú zabraňovať vysúšaniu pleti a takisto eliminujú tvorbu vrások, čo ocenia majiteľky zrelej pleti.
Ako ho použiť? Stačí, ak niekoľko kvapiek oleja pridáte do nočného krému a nanesiete na pleť. Dá sa používať aj samostatne. Odporúčame však urobiť tak nejaký čas pred spaním, aby zvyšky oleja neskončili na vankúši.

Je dokonalým odličovacím prostriedkom

Čo je kľúčové v starostlivosti o pleť, ak chceme, aby bola dlho mladá a svieža? Určite je toho viac, ale základným pilierom je dôkladné odlíčenie mejkapu a očistenie pleti pred spánkom, počas ktorého sa regeneruje. Nuž a jojobový olej je na tento účel stvorený – odstráni mejkap, pokožku očistí a vyživí. To znamená, že môže nahradiť viacero bežných kozmetických preparátov.
Ako ho použiť? Olej dajte na vatový tampón a pleť dôkladne vyčistite.

Upokojuje pokožku po holení či depilácii

Stáva sa vám, že pokožka vám po odstránení chĺpkov doslova „horí“ alebo sa na nej objavia nevzhľadné pľuzgieriky? Potom na ňu naneste jojobový olej, ktorý ju upokojí. Dokonca ním môžete nahradiť bežné holiace prípravky. V porovnaní s nimi má tu výhodu, že neupcháva póry a má dokonalé hydratačné vlastnosti.

Je výborný na ošetrenie neposlušných vlasov

Máte suché alebo kučeravé vlasy? Potom vám dá zrejme ich úprava zabrať. Účinnú pomoc však ponúka práve jojobový olej. Môžete ho použiť ako 30-minútovú kúru pred umývaním vlasov, alebo zopár kvapiek pridať do bežného kondicionéra. Vyskúšať môžete aj to, že malé množstvo oleja votriete do vlhkých vlasov – pozor, tento trik nie je vhodný pre rýchlo sa mastiace vlasy alebo jemné vlasy.

Predstavuje prírodný stimulátor rastu vlasov

Väčšina z nás chce mať dlhé a krásne vlasy. No dopestovať ich nie je jednoduché. Avšak pomôcť v tom môže pravidelná masáž hlavy jojobovým olejom.
Ako na to? Malé množstvo oleja votrite do pokožky hlavy krúživými pohybmi. Nechajte 30 minút pôsobiť a potom vlasy umyte bežným spôsobom.

Špeciálny tip od nás: skúste použiť jojobový olej v kombinácii s nechtíkom lekárskym. Táto liečivá rastlina má skvelé regeneračné účinky na pleť. Túto dvojicu ocenia hlavne majiteľky suchej pleti.


-w-
https://pixabay.com/sk/necht%C3%ADk-necht%C3%ADka-l%C3%ADstkov-1695980/
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/necht%C3%ADk-necht%C3%ADka-l%C3%ADstkov-1695980/