DENNÍK RELAX - Sangvinik – aký naozaj je? //

Sangvinik – aký naozaj je?

Nie ste melancholik, cholerik ani flegmatik? Chcete identifikovať typ svojej osobnosti, aby ste na nej mohli ďalej pracovať? Nezúfajte, možno vo vás prevládajú charakterové črty sangvinika.

 
Sangvinik je vyslovene spoločenský typ. Vkročením do miestnosti s ním príde príliv pozitívnej energie a nefalšovanej chuti do života. Svojím pozitívnym prístupom dokáže nakaziť ostatných. Sangvinik žije svoj život naplno, pretože to vychádza z jeho vnútorného presvedčenia. Život berie ako vzrušujúcu a zábavnú skúsenosť. Stresujúce je pre sangvinika ničnerobenie. Neustála zaneprázdnenosť a vykonávanie najrôznejších činností je pre život sangvinika nevyhnutnosťou.
Sangvinik je optimista, vidí krajšie stránky života. V druhých dokáže nájsť kvantá pozitív. K ostatným je priateľský a otvorený. Pred majetkom a fyzickými statkami uprednostňuje hodnoty lásky a priateľstva. Na druhej strane dokáže byť impulzívny a nedisciplinovaný.
 
Každý typ osobnosti má svoje pozitíva i negatíva. Sangvinik často disponuje hrubosťou a bezcitnosťou. Vernosť je pre neho záťažou, pretože život pokladá za zábavu a voľnosť je prirodzenou súčasťou pozemského žitia. Sangvinici žijú pre prítomnosť a maximálne si užívajú každú minútu svojho života. Na škodu je, že sa nedokážu poučiť z chýb a omylov minulosti. Majú tendenciu preháňať a chváliť sa. Na ostatných pôsobia šťastnejšie a bezstarostnejšie ako v skutočnosti sú. Môžu za to hlave ich „reči“. Úspech, ktorý je pre ostatných takmer nebadateľný alebo malý, je u sangvinika maximálnym víťazstvom. Sangvinici svoje preháňanie berú ako niečo normálne a sami svojim rečiam veria, preto ich nemožno za to odsudzovať.
 
Schopnosť efektívne sa rozhodovať a preberať na seba zodpovednosť je u sangvinika ojedinelou záležitosťou. Lepšie povedané, existuje minimum jedincov, ktorí tieto schopnosti majú. Správanie sangvinika možno prirovnať k hojdačke. Raz sa javí ako zodpovedný a schopný vykonávať dané úlohy, druhý deň je to úplne opačne.
Despotickými sa sangvinici stávajú v prípadoch, keď ich odmietnu ľudia, na ktorých im záleží. Rovnako nepríjemní až krutí sú vtedy, keď ich samotných hodnotia a kritizujú.
 
Potrebujú, aby ich ego bolo nasýtené v každom ohľade. Sangvinik sa s nadšením podujme na veľký projekt v prípade, že je naozaj výnimočný. V každom smere musí byť pohladené jeho „ja“. Ak to tak nie je, pri prvom náznaku bezvýznamnosti zvereného projektu s ním končí. Po čase sa však objavia pocity viny, bezcennosti a sebectva a k projektu sa vráti. Pôžitkársky sangvinik je náchylný na hazardné hry, alkohol, drogy alebo sex.
Kedy je sangvinik spokojný a šťastný? Sangvinik musí byť stredobodom pozornosti, nemá rad odmietanie. Potrebuje okolo seba dostatok ľudí a činností. Pochvaly a uznania ho robia šťastným a jeho život naplneným.
 
MIMI
Foto: flickr/doug88888 (Creative Commons License)

 

 


 
 

 Články z rubriky: Láska a vzťahy

Zrodil sa nový trend – svadba za svetiel mušiek svätojánskych.

Zrodil sa nový trend – svadba za svetiel mušiek svätojánskych.

...v kurze sú staré záhrady, hory, stodoly i vinárska tematika. ..

Je čas na rozchod? Tieto veci vám pomôžu v rozhodovaní

Je čas na rozchod? Tieto veci vám pomôžu v rozhodovaní

Koľko času trávite spolu? Čo máte spoločné? Zaujímate sa jeden ..

Narodilo sa vám bábätko? Pri dojčení nezabúdajte na tieto potraviny

Narodilo sa vám bábätko? Pri dojčení nezabúdajte na tieto potraviny

Ovsené vločky kvôli bohatstvu v podobe vlákniny, pozitívom je i ..

Chyby, ktorých sa dopúšťame počas menštruácie

Chyby, ktorých sa dopúšťame počas menštruácie

Parfumované produkty pre naše intímne zdravie prospešné nie sú, pretože ..