DENNÍK RELAX - Sangvinik – aký naozaj je?

Sangvinik – aký naozaj je?

Nie ste melancholik, cholerik ani flegmatik? Chcete identifikovať typ svojej osobnosti, aby ste na nej mohli ďalej pracovať? Nezúfajte, možno vo vás prevládajú charakterové črty sangvinika.

 
Sangvinik je vyslovene spoločenský typ. Vkročením do miestnosti s ním príde príliv pozitívnej energie a nefalšovanej chuti do života. Svojím pozitívnym prístupom dokáže nakaziť ostatných. Sangvinik žije svoj život naplno, pretože to vychádza z jeho vnútorného presvedčenia. Život berie ako vzrušujúcu a zábavnú skúsenosť. Stresujúce je pre sangvinika ničnerobenie. Neustála zaneprázdnenosť a vykonávanie najrôznejších činností je pre život sangvinika nevyhnutnosťou.
Sangvinik je optimista, vidí krajšie stránky života. V druhých dokáže nájsť kvantá pozitív. K ostatným je priateľský a otvorený. Pred majetkom a fyzickými statkami uprednostňuje hodnoty lásky a priateľstva. Na druhej strane dokáže byť impulzívny a nedisciplinovaný.
 
Každý typ osobnosti má svoje pozitíva i negatíva. Sangvinik často disponuje hrubosťou a bezcitnosťou. Vernosť je pre neho záťažou, pretože život pokladá za zábavu a voľnosť je prirodzenou súčasťou pozemského žitia. Sangvinici žijú pre prítomnosť a maximálne si užívajú každú minútu svojho života. Na škodu je, že sa nedokážu poučiť z chýb a omylov minulosti. Majú tendenciu preháňať a chváliť sa. Na ostatných pôsobia šťastnejšie a bezstarostnejšie ako v skutočnosti sú. Môžu za to hlave ich „reči“. Úspech, ktorý je pre ostatných takmer nebadateľný alebo malý, je u sangvinika maximálnym víťazstvom. Sangvinici svoje preháňanie berú ako niečo normálne a sami svojim rečiam veria, preto ich nemožno za to odsudzovať.
 
Schopnosť efektívne sa rozhodovať a preberať na seba zodpovednosť je u sangvinika ojedinelou záležitosťou. Lepšie povedané, existuje minimum jedincov, ktorí tieto schopnosti majú. Správanie sangvinika možno prirovnať k hojdačke. Raz sa javí ako zodpovedný a schopný vykonávať dané úlohy, druhý deň je to úplne opačne.
Despotickými sa sangvinici stávajú v prípadoch, keď ich odmietnu ľudia, na ktorých im záleží. Rovnako nepríjemní až krutí sú vtedy, keď ich samotných hodnotia a kritizujú.
 
Potrebujú, aby ich ego bolo nasýtené v každom ohľade. Sangvinik sa s nadšením podujme na veľký projekt v prípade, že je naozaj výnimočný. V každom smere musí byť pohladené jeho „ja“. Ak to tak nie je, pri prvom náznaku bezvýznamnosti zvereného projektu s ním končí. Po čase sa však objavia pocity viny, bezcennosti a sebectva a k projektu sa vráti. Pôžitkársky sangvinik je náchylný na hazardné hry, alkohol, drogy alebo sex.
Kedy je sangvinik spokojný a šťastný? Sangvinik musí byť stredobodom pozornosti, nemá rad odmietanie. Potrebuje okolo seba dostatok ľudí a činností. Pochvaly a uznania ho robia šťastným a jeho život naplneným.
 
MIMI
Foto: flickr/doug88888 (Creative Commons License)

 

 


 
 

 

Knihy o záhradkárstve

Články z rubriky: Láska a vzťahy

Na čo sa pripraviť na začiatku vzťahu

Na čo sa pripraviť na začiatku vzťahu

Čo nám na začiatku nevadí, môže časom prekážať. ..

Svadobné obrúčky ako symbol lásky

Svadobné obrúčky ako symbol lásky

Spečaťte svoju lásku aj výberom krásnych svadobných obrúčok. ..

6 mýtov o tehotenstve

6 mýtov o tehotenstve

Všetky aktivity, ktorým sa venujete, by mali byť bezpečné ..

Toto na nás páni neznášajú

Toto na nás páni neznášajú

Dajte si skôr, ako na vzhľad, pozor na svoje správanie. ..